Yapılandırma Yapacaklar İçin Yarın Son Gün

Yapılandırma Yapacaklar İçin Yarın Son Gün

Kamuya yönelik borçların yapılandırılması için uygulanmakta olan uygulamanın bozulmaması için ilk taksitin yarın ödenmesi gerekiyor. Bu günü kaçıracak kişiler için oldukça sıkıntılı bir dönem olacağı için yarın ödemelerin yapılması gerek.

7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun'un yapılandırma hükümlerine ilişkin başvuru süresi 27 Ağustos'ta sona ermişti. Yapılandırılan borçların birinci taksitinin ödenmesi için ise yarın son gün. Ödemenin peşin olarak yapılması gerekiyor. Ödeme bugün en geç 21.00’a kadar yapılabilecek. Kanun kapsamı altında yapılandırılacak alacakların 1 Ekim mesai sonuna kadar ödenmesi durumunda, idari para cezalarının aslından da yüzde 25 indirim, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) tutarından yüzde 90 indirim yapılacaktır. Aynı zamanda ödeme yapan kişilerde katsayı da uygulanmayacaktır.

VERGİDE YAPILANDIRMA İÇİN YARIN SON GÜN

Taksitle ödeme seçeceğini tercih etmiş olan vatandaşların da yapılandırılmış borçları için yarın para tahsili yapılacak olup, bu para peşin olarak alınacaktır. 1. Taksiti zamanında ödeyip kalan taksit tutarını tamamını 2.taksit ödeme süresi olan 30 Kasım'a kadar peşin olarak ödemeleri durumunda, bu kişiler peşin ödeme avantajından faydalanabileceklerdir.

Genel tabloya bakmak gerekirse ilk taksitin son günü 1 Ekim saat 21.00 iken, 2. Taksitin ödeme günü de 30 Kasım olacaktır. Bu zamanlara kadar peşin ödeme yapan vatandaşların Yİ-ÜFE tutarlarında %50 indirim yapılacak ve idari para cezalarında da indirim oranı 12,5 değerinde olacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.