Vatandaşa Kötü Haber Doğalgaza Zam Geliyor

Vatandaşa Kötü Haber Doğalgaza Zam Geliyor

Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan, yaptığı açıklama da doğalgaza gelecek olan zam kaçınılmaz olduğunu belirtirken, petrol fiyatında olan kurda %50’lik bir artışın doğalgaz fiyatlarını da etkileyeceği haberi

Dolar kurunun son zamanlarda %50’lik bir artışının olduğu ve petrol fiyatlarının da bundan etkilendiğini belirten Arslan, doğal gaz fiyatları da hali ile bundan etkileneceğini belirtirken vatandaşa kötü haber vermiş oldu. Doğalgaz fiyatlarında artış ise az miktarda olmayacağı gibi şuan net şekilde belirlenmese de yaklaşık olarak %15’lik bir artışın söz konusu olacağı ihtimalleri yer alıyor. Konutlarda kullanılan doğalgazlar da %9, elektrik üretiminde ise %17 artış gözlenmesi bekleniyor.

PETROL FİYATLARINDA ARTIŞ DOĞALGAZI ETKİLİYOR

Yapılan açıklamalara göre son iki yılda petrol fiyatlarında olan artışın 50 dolardan 80 dolara çıkması doğalgazı etkilediğini belirlenirken, artışında buna bağlı olduğu gelen bilgiler arasında yer aldı.

 1 Eylül 2018 tarihinde doğalgaza gelen %9 oranında ki zam nedeni ile halk zaten isyan bayrağını çekmiş olsa da yine doğalgaza zammın kapıda olması tepkilere neden olabilir. Arslan yapıtlığı açıklamada aslında Türkiye’de doğalgaz fiyatı Avrupa’ya göre oldukça düşük olduğu yönünde diye belirtirken, bizde olan fiyatın yarı yarıya fark olduğu ayrıntısına değindi. Arslan yaptığı açıklamalarda fiyatların yükselmemesini bizlerde isteriz ama maalesef dolar kurunun artması zamların kaçınılmaz olmasını sağlamakta olduğu yani zammın zorunlu yapılacağına değindi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.