Vatandaşa Büyük Müjde! Geri Ödemesiz Nakdi Destek Müjdesi Geldi!

Vatandaşa Büyük Müjde! Geri Ödemesiz Nakdi Destek Müjdesi Geldi!

Geri ödemesiz nakdi destek verilecek ve konuya ilişkin detaylar da belli oldu. Ocak ayından itibaren ödemeler yapılacak. Geri ödemesiz nakit desteği toplam 1 milyar 164 milyon TL olacak.

Küçük ve orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) tarafından KOBİ'lere yeni yılda sağlanacak destekler için detaylar netlik kazandı. Yeni yılda 1.6 milyar lira destek bütçesi oluşturuldu. Bu destekten 1 milyar 164 milyon TL geri ödemesiz olarak yapılacak. 287 milyon lira geri ödemeli destek oluşturulacak. İşte desteklere dair son dakika haberleri…

Vatandaşa büyük müjde geldi! 287 milyon lirası geri ödemeli destekler ve 1 milyar 164 milyonu da geri ödemesiz olarak verilecek. Küçük Ve Orta Ölçekli İşletme Geliştirme Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından KOBİ'lere yeni yıl için bu destekler oluşturdu ve büyük ölçüde kesinlik kazandı. İdare yeni yıl için 1.6 milyar destek bütçesi ile rekora doğru gidiyor. 1 milyar 164 milyon TL'si geri ödemesiz olan desteklerin ise 287.000.000 TL'si de geri ödemeli destekler olacak. KOSGEB Başkanı Profesör Dr. Cevahir Uzkurt KOBİGELKOBİ gelişim destek programı ile 2021'de yeni proje teklif çağrıları ilan edeceğini belirtti.

KOBİ'lere Büyük Destek

Sanayide dijital dönüşümün öncelikli olduğu yerlerde Uzkurt orta ve ileri teknoloji sektörler öncelikli olmak üzere KOBİ'lere yenilikçi iş fikirleri karşılığında destek sağlanacağını söyledi. Modern teknolojilerle iş yapma kapasitesine geliştirmek amacıyla döngüsel ekonomiye katılmalarını teşvik etmek için diğer bazı çağrı konuları üzerinde de çalışacaklarını belirtti. Ar-Ge faaliyetleri sonucu ortaya çıkan işlemler ile vatandaşların hesaplarına katkı sağlayacak ürünlerin yerli sanayi tarafından üretmek ticarileştirmesini sağlamak hedefleniyor. Teknoyatırım destek programı kapsamında da desteklerinin devam edeceğini belirtti.

Girişimci Desteği Nedir?

İleri ve geleneksel girişimcilik destek programları ile KOBİ'lerin yanında olan KOSGEB Başkanı e-akademi üzerinden girişimcilere özel eğitim verilmesini sağlayacaklarını belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.