TSE Belgelerinde Yüzde 25 İndirim

TSE Belgelerinde Yüzde 25 İndirim

Türkiye'de son günlerde gerçekleştirilmeye çalışan ekonomik saldırılar tüm fiyatları olumsuz etkiledi. Halk, artan fiyatlardan dolayı oldukça rahatsız olur iken Türk Standartları Enstitüsü başkanı Ahmet Şahin aldıkları karar ile TSE belgelerinde herhangi

Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı tarafından ekonomiyi rahatlatmak için yürütülen çalışmalara dahil olduklarını belirten Ahmet Şahin, Türk Standartları Enstitüsü kurumu olarak üzerlerine düşen görevi yerine getireceklerini belirtti.

SANAYİCİLERE VE İŞ DÜNYASINA DESTEK

Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı tarafından alınan yeni kararlar ile birlikte sanayicilere ve iş dünyasına destek olmak amacı ile yürütülen çalışmalara katıldıklarını aktaran Bakan Şahin; "Türk Standartları Enstitüsü olarak sunmakta olduğumuz hizmetlerde her sene uyguladığımız fiyat artışı politikasını bu sene uygulayacaklarını ve 31 Aralık 2018 tarihine kadar %25 indirimli olarak fiyat tarifesi uygulayacaklarını belirtti. Sanayicilere ve iş dünyasına destek olmak adına bu kararı aldıklarını belirten Ahmet Şahin bu indirimin Türk Standartları Enstitüsü için 74 milyon TL civarında bir gelirden feragat ettiği anlamına gelmektedir" dedi.

TSE, ALACAKLARI İÇİN YAPILANDIRMA YAPACAK

Açıklamalarda bulunan Türk Standartları Enstitüsü Bakanı Ahmet Şahin aynı zamanda birikimli alacakları için de çeşitli yapılandırma çalışmalarına geçeceklerini aktardı. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılması ile birlikte yasa önerisini sunacaklarını belirten Şahin reel sektörü desteklemek adına mevcut alacakları için sanayici ve iş adamlarına yapılandırma fırsatı sunacaklarını belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.