THY Türkiye'nin Gururu Olmaya Devam Ediyor

THY Türkiye'nin Gururu Olmaya Devam Ediyor

2008 yılında Fortune 500 sıralamasında ülkemizin en büyük ihracat yapan firması olarak yer alan Türk Hava Yolları 2018 yılında da yerini korumaya devam etti.

Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilen basın açıklamasında büyüme döneminde olan Türkiye ile ilgili önemli adımlar atıldığı ve 85 yıldır hizmet sunulmakta olan havacılık sektörünün zirvesinde olmanın haklı gururunun yaşandığı belirtildi.

8 MİLYAR 50 MİLYON DOLAR DEĞERİNDE HİZMET İHRACATI YAPILDI

Ülkemize döviz kazandıran en önemli kurum olan Türk Hava Yolları yıl içerisinde gerçekleştirdiği 8 milyar 50 milyon dolar hizmet ihracatı ile Fortune 500 sıralamasındaki yerini de korumayı başardı. 

DÜNYA'NIN EN İYİ HAVAYOLLARINDAN BİRİSİ

Dünya'ya Türkiye'yi tanıtan en önemli marka olan Türk Hava Yolları 2008 yılında yakaladığı büyük başarıyı her geçen sene arttırarak devam etti ve dünyanın en iyi havayollarından biri olma özelliğini kazandı. 122 ülkede 334 farklı noktaya düzenli olara uçuş gerçekleştirmekte olan Türk Hava Yolları tüm dünyaya Türkiye'yi tanıtıyor.

MURAT ŞEKER'DEN AÇIKLAMALAR

THY Genel Müdür Yardımcısı Murat Şeker yaptığı açıklamalarda Türkiye'yi en iyi tanıtmak ve ülkemizi temsil etmek için tüm ekibin büyük bir özveri ile çalıştığını açıkladı. Ülkemize kazandırılan doların ne kadar değerli olduğunu vurgulayan Murat Şeker özellikle yeni yapılacak havalimanı ile birlikte Türk Hava Yolları'nın büyümeye devam edeceğini açıkladı. İstanbul'da yapılacak olan en büyük havalimanı ile birlikte farklı hedeflerin de olduğunu belirten Murat Şeker her zaman Türkiye'yi bir adım öteye taşımayı hedeflediklerini aktardı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.