Taşeronlar işçiyi sevindirecek haber! İkinci ilave tediye ödeme tarihi belli oldu

Taşeronlar işçiyi sevindirecek haber! İkinci ilave tediye ödeme tarihi belli oldu

Taşeron işçi statüsünde kamu hizmeti veren taşeronlar ile ilgili olarak önem arz eden ilave tediye ödemeleri hakkında açıklama yapıldı. İlave tediye ikinci taksit ödeme tarihleri belli oldu! İşte ödeme yapılacak tarihler…

Türkiye genelinde hem kamu kurumlarında hem de özel sektörde hizmet veren taşeronlar için büyük bir önem ifade eden ilave tediye ödeme konusu hakkında bir gelişme yaşandı. Merakla beklenen ikinci taksit ödeme tarihleri belli oldu.

İlave Tediye 2. Taksit Ödemeleri Mayıs 2020’de Yapılacak

Daha önce yayımlana Resmi Gazete ilanı ve Cumhurbaşkanlığı kararname metnine göre; 4 parça taksitte ödeneceği ilan edilen ilave tediyelerin ilk taksitleri 31 Ocak 2020 tarihinde tahsil edilmiştir. İşçilerin merakla beklediği ikinci taksit ödemesinin ise 22 Mayıs 2020 tarihinde yapılacağı açıklandı.

Taşeronların ücretleri için sevindiren karar çıktı

İlave Tediye Taksitleri Ne Kadar Olacak?

Taşeronlar için maaşlarda yaşanan farklılık önemli hale gelirken; maaşların derecesine göre ilave tediye ücretleri belirlenecek. Brüt ücret üzerinden hesaplanan maaşlara ilave olarak; 2.943 TL maaşa 913 TL ilave tediye ödenecek olup; kademeli artış gösteren ödemeler için 5.000 TL maaşa 1.548 TL ilave tediye ödemesi yapılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.