Taşeron İşçiye Müjdeli Haber Geldi

Taşeron İşçiye Müjdeli Haber Geldi

Taşeron işçi ile ilgili haberler gelmeye devam ederken müjde üzerine müjde gelmektedir. Taşeron işçilerin iki yıllık maaş zamları, yardımlar, yıllık izinleri konularında bilgiler geldi ve netleşti.

Taşeron işçi ile ilgili haberler gelmeye devam ederken müjde üzerine müjde gelmektedir. Taşeron işçilerin iki yıllık maaş zamları, yardımlar, yıllık izinleri konularında bilgiler geldi ve netleşti. Merak edilen soruların hepsi yanıt buldu.

Taşeron işçilerin kadroya geçiş haklarının ardından Yüksek Hakem Kurulu tarafından belirlenmiş olan 2020 tarihine kadar sözleşmenin hakları belli oldu. Bu haklara göre ücretler, zamlar, yardımlar gibi işçilerin haklarında yenilikler belli oldu.

Taşeron İşçiye %4 Zam

1 Ocak itibari ile kadroya geçen işçilerin sosyal haklarının yanı sıra 2 yıllık zamları da belli oldu. Bu zamların ise %4 oranında olması belirlendi. Yani toplamda iki dönem olmak üzere %8 zam oranı uygulanacağı bildirildi.

Taşeron İşçiye İkramiye 

Taşeron işçilerin haklarına göre belirlenen ikramiye de belli oldu. Buna göre ise Temmuz ayında ve Ocak ayında yılda 2 kez olmak üzere ikramiye verilecek. Buna göre ise 5+5 olmak üzere yılda 10 günlük ikramiye verilecek.

Taşeron İşçiye Çocuk Yardımı

Taşeron işçilerin sosyal haklarından birisi de çocuk yardımı olacak olup, bu yardım ise her çocuk başına maaşlarına ilave 25 TL yardım yapılacak. Aynı zaman da yakıt yardımı olarak ise her ay 30 TL maaşlarına ilave yapılacak. Aynı zaman da çocukların eğitimleri için de Eylül ayında eğitimin derecesine göre değişen 100 ile 140 TL yardım yapılacak. Bayramlarda ise 75 TL harçlık verilecek. Evlilik veya doğum gibi izinler 5 gün olurken vefat durumunda ise 6 gün izin hakkı verilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.