Taşeron Belediye İşçileri Kadroya Geçecek

Taşeron Belediye İşçileri Kadroya Geçecek

2018 yılının gelmesi ile birlikte en çok merak edilen sorulardan biri de taşeron işçilerinin kadroya geçip geçmeyeceği konusudur.

Bu konu ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve Cumhurbaşkanı sevindirecek haberi verdi. Belediye de çalışmakta olan taşoren işçilerin kadroya geçeceği duyuruldu.

Jülide Sarıeroğlu sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada taşeron olarak belediyelerde çalışan işçilerin artık kadrolu bir şekilde çalışacaklarını açıklamıştır.

696 sayılı KHK kanuna göre işçilerin artık kadrolu olacağı haberi duyuruldu.  Yapılan açıklamalara göre bu kadro işlemlerini 3 ay içerisinde gerçekleştirileceği de duyurulmuştur. Bu habere pek çok kişi sevindi.

Uzun zamandır beklenen taşeron kadroları 2018 yılının gelişi ile gerçekleştirildi.  Cumhurbaşkanımızın da yaptığı açıklamaya göre kişiler artık kadrolu olarak çalışabileceklerdir.

Jülide Sarıeroğlu Beklenen Açıklamayı Yaptı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu yaptığı açıklamada 3 ay içerisinde belediye de çalışan taşeron işçilerin kadroya alınacağını duyurdu. Bu haber pek çok işçinin yüzünü güldürdü.

Bütçe görüşmeleri sonucunda böyle bir karar alındığını açıklayan Jülide Sarıeroğlu ’nun açıklamasından sonra Cumhurbaşkanımızda yaptığı açıklamada bu süreci onayladı.

Belediyelerde çalışan taşeron işçilerin 3 ay içerisinde karo durumları açıklanacak. Bu konu ile ilgili pek çok kişi alo 170’yi arayarak bilgi almaya çalıştı.

Yapılan açıklamalar doğrultusunda gerçekleştirilecek olan kadro işlemleri artık tamamen kesinlik kazandı. Beklenen haber yeni yıl ile birlikte doğruluk kazandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.