Sağlık Bakanlığı Tayin Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sağlık Bakanlığı Tayin Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sağlık Bakanlığına bağlı çalışanlar için tayin başvurularının başlaması ile nasıl yapılır konusu gündemde yerini aldı.

Sağlık Bakanlığının açıklamasına göre iller arası değişiklikler için atama kurasının yapılacağı duyuruldu. Atama kurası 3 Ocak Çarşamba günü başlamış olup, 8 Ocak Pazartesi gününe kadar sürecektir.

8 Ocak Pazartesi günü saat 18.00’da başvurular sona erecektir. Başvurular ise Personel Bilgi Sistemi üzerinden yapılmaktadır. 31 Ocak Çarşamba günü kura yapılacak olup, yapılan kura noter eşliğinde yapılacaktır. Merak edilen tüm sorularınıza tek tek cevap vermek gerekir ise; 

Sağlık Bakanlığı Başvuru Tarihi

3 Ocak Çarşamba günü başlayarak 8 Ocak pazartesi gününe kadar devam eden tayin başvurularına personel bilgi sistemi üzerinden başvuru yapılacaktır. Başvuruların sona erdiği tarihten sonra 31 Ocak tarihinde noter eşliğinde kura yapılacaktır.

Sistem üzerinden sadece sağlık personelleri başvuruda bulunurken başvuru sırasında en fazla 10 tane tercih yapabilecektir. Bu tercihleri ise kadroları göz önünde bulundurarak yapılması gerekmektedir.

Başvuru sonrasında çıkan belgeyi kişi imzalayarak T.C. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001 Cad. No:9 06800 Çankaya /ANKARA  adresine kargo yolu ile göndermelidir. Aksi halde başvuru geçersiz sayılacaktır.

Tayin Başvuru İptal Edilir mi?

Kura başvurusu iptal edilebilir. Aynı sistem üzerinden başvuruyu iptal edebilirsiniz. Fakat kurayı iptal eden kişiler bir daha bu kuraya yeniden başvuru yapamayacaktır. 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.