Palamut Fiyatı Düştü, Üretim Arttı!

Palamut Fiyatı Düştü, Üretim Arttı!

Palamut üretimi arttı, fiyatı düştü. Balıkçıların yüzünü güldüren palamut üretimindeki verim aynı zamanda tüketiciye de daha uygun fiyatlar ile yansımasını sağladı.

Balık sezonunun açılması ile birlikte denize açılan Düzce'deki balıkçıları palamut bolluğu sevindirdi. Karadeniz'e açılan balıkçılar yüksek miktarda palamut ile av sezonunu açınca tezgahdaki fiyatlarda düştü. Tüketicilerin son dönemlerde tüm ürünlerde gördükleri fiyat pahalılığı palamuta vurmadı. 

Balıkçıların bol miktarda limana getirdikleri palamutlar kamyonlar ile tüm Türkiye'ye dağıtıma başladı. Tezgahları sevindiren haber ise palamut bolluğu ile fiyatların oldukça düşmesi. Ağırlığı 500 gram ile 1 kg olarak değişen palamutlar balıkçı tezgahlarında tüketiciler ile 7 lira ile 10 lira arasında değişiyor.

Palamut Fiyatları Düştü!

Palamut fiyatlarındaki düşüş tezgahtaki diğer balıklarda da görüldü. Bu sene özellikle Karadeniz'de yaşanan bolluk balık fiyatları düşürmesine neden oldu. Balıkçılar fırsatçıların çoğaldığı dönemlerde bolluk yaşanmasını sevindirici bulur iken özellikle balık fiyatları konusunda şikayetçi olan halka ucuz balık tüketimi imkanı sundukları için sevindiklerini belirtti.

Tezgahlarda diğer balıkların satış fiyatları ise şu şekilde;

Mezgit; 1 KG 5 TL 

Hamsi; 1 KG 7 TL

İstavrit; 1 KG 15 TL

Barbun; 1 KG 35 TL

Çinekop; 1 KG 35 TL

Balık sezonunda bolluğun devam etmesi önümüzdeki günlerde palamut fiyatları gibi tüm balıklarda düşüşlerin devam edeceğinin göstergesi olarak görünüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.