Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrencilere 18 yaşını geçmiş olduğu için kredi kartı veren bankalar var. Öğrenci kartında öğrencileri cezbeden unsurların başında, öğrencilere verilen kredi kartlarında uzun vade ve düşük faizli olmasıdır. Haberimizde öğrencilerin ençok merak ettiği konul

Kredi kartı ile bankaların avantajlı ödeme imkânı sağlamasının ardından birçok yeni kampanya ile her kesimden insanın kredi kartlarından yararlanması sağlamıştır. Özellikle taksitli alışveriş ve puan avantajları ile öğrencilik döneminde oldukça önemli olan kredi kartı, birçok banka tarafından tüm öğrencilere avantajlı bir şekilde sunulmaktadır. Öğrenciler için kredi kartı veren bankalar arasında:
• Türkiye İş Bankası 
• Ziraat Bankası 
• Vakıfbank 
• Garanti BBVA 
• Yapı Kredi Bankası 
• Türkiye Ekonomi Bankası 
• Akbank vb.
Daha birçok farklı banka yer almaktadır. Türkiye’de bankacılık sektöründe hizmet veren bankalarını hemen hemen hepsi öğrencilerin avantajlı alışveriş yapmaları adına uygun limit seçenekleri ve avantajlarıyla kredi kartı kampanyası yapılmaktadır. Öğrenci kredi kartı kampanyası kapsamında bankalara hızlı kredi kartı başvurusu yapmanız mümkündür. 

En Avantajlı Öğrenci Kredi Kartları Hangileridir?

Öğrenciler için en avantajlı kredi kartı kampanyası sunana bankalar, tüm alışverişlerinizde geçerli olmak üzere anlaşmalı firmalar ile indirim fırsatları ve avantajlı taksit seçenekleri sunulmaktadır. En avantajlı öğrenci kredi kartları arasında:
• İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı: İş’te Üniversiteli kredi kartı ile 400 TL başlangıç limiti ile kredi kartı sunulmaktadır. Kart aidatı olmadan Maximum kartın tüm özellikleri geçerlidir. 
• Garanti Bonus Genç Kredi Kartı: Garanti BBVA bonus kredi kartlarının tüm özelliklerine sahip Genç Kredi Kartı, 25 yaş ve altı tüm gençler yararlanabilir. 
• Akbank Exi 26 Kredi Kartı: 16 -26 yaş arasında tüm gençler için 3 ay erteleme imkanlarına sahip avantajlı kredi kartından anında yararlanabilirsiniz. 
Hemen hemen tüm bankalar tarafından farklı kampanya ve kredi kartı avantajı ile öğrenci kredi kartı fırsatı sağlanmaktadır. Sizin için en uygun kredi kartını tercih ederek kart aidatı ödemeden kredi kartı ile alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz. 

Öğrenci Kredi Kartı Başvuru Şartları Nelerdir?

Öğrenci kredi kartı başvurusu yapmak isteyen tüm gençler için bankalar farklı tür şartlar aramaktadır. Başvurmak istediğiniz kredi kartının özelliklerine ve bankaların politikalarına göre şartlar farklılık gösterse de öğrenci kredi kartı şartları arasında:
• Aktif öğrenim belgesini gösteren belgeye sahip olmak,
• 18 – 25 yaş arasında olmak,
• Kredi kartı kapsamında belirlenen gelir şartlarını sağlamak,
• Tüketici sözleşmesini imzalamak vb. 
Yer almaktadır. Söz konusu genel şartlar banka ve kredi kartı özelinde değişiklik gösterebilir. 

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dijital bankacılık hizmetlerinin yaygınlaşmasının ardından bankalara kredi kartı başta olmak üzere tüm ürün ve hizmetleri için hızlı başvuru yapmak mümkün hale getirilmiştir. Öğrenci kredi kartı başvurusu için tercih edeceğiniz bankanın şubesine gidebilir isterseniz dijital bankacılık hizmetlerinden yararlanarak anında kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. 
Başvuru sırasında aranan en temel şartlar arasında kişinin aktif olarak öğrenim hayatına devam ediyor olmasıdır. Bu şartı sağlayan herkes öğrenci kredi kartı başvurusu için bankalara talepte bulunabilir. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.