İŞKUR Çalışan Anneye 400 TL Destek Verecek

İŞKUR Çalışan Anneye 400 TL Destek Verecek

Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Coşkun Güven çocuğu küçük olan annelere bakım desteği adı altında 400 Türk Lirası verileceğini duyurdu.

Çalışma Hayatını ve İş İstihdamını Yükseltmek İçin 400 lira Destek

Son zamanlarda da gündeme gelen işsizlik ve kadın istihdamı konuları üzerine harekete geçen İŞKUR, çalışan annenin küçük çocuklarının bakımı ve desteği için 400 Türk Lirası destekte bulunacağını bildirdi. İŞKUR, projenin çok anlamlı ve önemli olduğunu belirterek bu gibi projeler ile Türkiye’de işsizlik oranını minimum seviyeye indirmeyi hedeflediklerini söyledi. İl Müdürü Coşkun Güven konuşmasında, “2 ile 5 yaş grubu arasındaki küçüklerin gündüz bakımevi veya kreşe devam etmesine, çalışan anneye de bu sebeple 400 Türk Lirası yardım olabileceğini belirtmek isterim. Kadın istihdamına destek olarak iş hayatına sürdürülebilir bir projedir. Bu bilgilerin yanı sıra çalışan anne program veya kurs süresi içerisinde de 400 TL’lik destekten faydalanabilecek.” dedi.

İŞKUR’un Bakım Desteği Şartları Açıklamada:

Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Güven, bu destekten faydalanabilmek için imalat ve sanayi sektörlerinde ki eğitim kursları ve işbaşı eğitim kurslarının vermiş olduğu programlara katılmak olduğunu dile getirdi. Bu destekten faydalanmak isteyen çalışan anneler, çocuğuna ait TC Kimliği, gündüz bakımevi veya kreş faturası ile İş Kurumu İl Müdürlüğüne verilmesi gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.