IMF Başkanından Ekonomi Değerlendirmesi

IMF Başkanından Ekonomi Değerlendirmesi

Lagarde, Tüm ülkeler için üretimin ve ihracatın ekonomiyi etkilemesini istemediğini açıklayan IMF Başkanı, ticari inatlaşmaları durdurmak için genel bir çağrı yaptı.

IMF Başkanı Christine Lagarde ekonomi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Uluslararası ticarette engeller ile karşılaşılması sadece ticari anlamda değil üretime ve yatırıma da zarar veriyor bu nedenle geleceğe yönelik bir belirsizlik oluşmaktadır. Lagarde, Tüm ülkeler için ticari çatışmaları azaltmak için genel bir çağrı yaptı.

CHRİSTİNE LAGERDE EKONOMİ HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

ABD, Kuzey Amerika’da gerçekleşen Kanada ve Meksika’nın ticaret anlaşmasını duyurması ile saatler içerisinde açıklama yapan IMF Başkanı, Ekonomik büyüme risklerinin gerçeği yansıttığını ve ekonomi kanadının yavaşladığını belirtti.ChristineLagarde, “Küresel ekonomi zincirinin olası ani düşüşe geçmesi ile birçok devlet bu gerilemenin yıkıcı etkisi ve kötü sonuçları altında kalacaktır.” dedi.

Bir diğer habere göre IMF BaşkanıLagarde, Küresel ekonomi görüntüsü, bir sonraki hafta yapacağımız yenilemeden de anlaşıldığı üzere daha zayıf bir duruma geldi. Lagarde, önemli bir mesaj verecek olursam; “Yönetmemiz gereken riskler ve hızlandırmamız gereken reformları yeni sisteme karşı modernize etmemiz gerekmektedir.” Tüm ülkeler için çağrı yapan IMF başkanı, ticarette ki sistemi öldürmek yerine ekonomiye daha fazla yarar sağlayabilmek ve iyileştirerek birlik çalışmalarında iyi sonuçlar alınacağını söyledi.

Lagarde, risk bulutlarının her zaman üzerimizde dolaştığını belirterek “Bu tarz risklerin ekonomi üzerinde ki büyümeyi zor bir duruma doğru ilerletiyor.” Şeklinde açıklamada bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.