Emekliye Büyük Müjde 6 Bin 62 Lira Avans

Emekliye Büyük Müjde 6 Bin 62 Lira Avans

Emekli sandığından maaşının bağlanması için bekleyenlere, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) avans imkanı veriyor. Emeklilik başvurusunda bulunan ve aylığı 90 gün içinde ödenemeyen, dilekçe vererek kurumdan avans alabiliyor. SGK, bu vatandaşlara, net asgari ücr

Emekli maaşlarının bağlanması için bekleyenlere, 6 bin 62 lira avans ödeniyor. Eğer talepler onaylanırsa, bu destekten bütün emekliler yararlanabilecek. Geri ödemesı nasıl olacak? Avanslar için faiz isteniyor mu?

TÜM EMEKLİLERİ KAPSAYACAK

Emeklilik için bu sene başvurusunu yapan kişiye, 6 bin 62 lira kadar avans ödeniyor. Ödenen avansın bağlanacak gelir ve maaşların birikmiş tutarından çok olan bölümü de, daha sonra gelir ve maaşlardan 1/4 oranında kesilerek tahsil ediliyor. Bu avans uygulamasının tüm emekliler için de ödenmesi gündemde. Emekliler, bu fırsat için verilecek kararı merakla takip ediyor. Emekliler için sistem hayata geçerse, nakit sıkıntısı olduğunda SGK’ya dilekçe ile avans başvuru yaparak ödeme alabilecek. Verilecek avansın tutar, şuanki uygulamadaki gibi asgari ücretin 3 katı kadar verlecek.

EMEKLİ MAAŞININ ÜÇ KATI AVANS KİMLERE VERİLİYOR?

Emekli, maaşının 3 katına varan avans alabilecek. 

AVANS NASIL ÖDENECEK?

Emekliye ödenecek avans daha sonra emeklinin maaşından taksitle tahsil edilecek. Emeklilerin yararlanması için faizsiz avans sistemi için hazırlık yapılıyor. Bu sayede emekliler faizsiz nakit fırsatına kavuşacak.

EMEKLİYE AVANS VEREN BANKALAR

ZİRAAT BANKASI: Emekli maaşı ödemelerini banka aracılığıyla alan emeklilere, ek olarak ‘Emeklinin Artısı Kredi Paketi’ ile konut ve tüketici kredilerinden faydalanma imkanları sunuyor. Emekliye yüzde 0.99 faizle 100 bin liralık konut kredisi veriliyor. Emekliye verilecek tüketici kredisinde faiz oranı 1.35.

AKTİFBANK:  Emeklilik maaşını PTT’den alan kişilere özel ihtiyaç kredisi hazırladı. Emeklilerin acil nakit ihtiyaçlarında, kefilsiz ve şartsız kredi fırsatı veriyor. PTT merkezinden 60 bin liraya kadar avans başvurusu yapılabiliyor. Emekliye faiz oranı yüzde 2.45 olarak veriliyor.

HALKBANK: Emekli maaşını Halkbank'tan alan müşterilerine ‘Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi’ aylık yüzde 1.25’ten başlayan faizlerle ve bütçelerine uygun geri ödemeli 100 bin liraya kadar 60 ay vadeli kredi imkanlar sunuyor.

ING:  Emekli maaşını iNG BANK'tan alan müşterilerine, 60 ay yüzde 1.19’dan başlayan faiz oranları ile ihtiyaç kredisi imkanı sunuyor.

GARANTİ: SGK emeklileri için özel kredi imkanı sunan banka, uygun faiz oranlarıyla gelir belgesiz, destek, oto ve mortgage kredisi imkanı sunuyor. Emekliye kampanya kapsamında 60 aya kadar vade imkanı veriyor.

PTT BANK: Vatandaşlar tarafından tercih edilen PTT kredileri, emeklilerin alabileceği en uygun krediler arasındadır. Emeklilerin krediden faydalanabilmesi için 80 yaşın üstü olmamak ve aylık gelirin kredi taksitlerinin yüzde 50’sinden düşük olmaması şartı var.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.