Ehliyet İşlemlerinin Süresi Uzatıldı

Ehliyet İşlemlerinin Süresi Uzatıldı

2018 yılına girerken yapılan bir açıklamaya göre ehliyet alacak kişiler için ehliyet işlemlerinin süresi uzatıldı.

2018 yılına girerken yapılan bir açıklamaya göre ehliyet alacak kişiler için ehliyet işlemlerinin süresi uzatıldı. Emniyet Genel Müdürlüğünün aldığı yeni kararla artık vatandaşların ehliyet için yapması gereken nüfus işlemlerini Vatandaşlık ve Genel Müdürlüğü üstlenecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü bu işlemler için artan talepten dolayı tarih konusunda esnek davrandı ve 2 Nisan 2018 yılına kadar tarih uzatıldı.

Bu tarihin uzatılması ile birlikte birçok kişi mağdur olmaktan kurtuldu. Ehliyet işlemleri için ayrılan süre daha da uzatılınca insanlar için rahat rahat işlem yapabilme imkânı çıktı.

Bu tarihler pasaport çıkartacak kişiler için de aynı şekilde belirlenmiştir. Pasaport işlemleri de bakanların yaptığı açıklamaya göre Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı olarak yapılacak.

2016 Yılında açıklanan kanuna göre pasaport ve ehliyet işlemleri Emniyet Genel Müdürlüğüne aitken, 2018 yılı için bu ehliyet işlemlerinin Nüfus ve Vatandaşlık İşyeri Genel Müdürlüğü ile yapılacağı açıklanmıştır. Tarihlerde bu doğruluda uzatılarak vatandaşlara daha rahat işlem yapabilme imkânı sağlanmıştır.

Ehliyet İşlemleri Sürecinde Değişiklik

Pek çok vatandaş bu haberin çıkması ile birlikte rahat bir nefes aldı. 2018 yılının gelmesi ile birlikte bu haber pek çok kişiyi sevindirdi.

İnsanlar artık 2 Nisan 2018 tarihine kadar ehliyet ve pasaport işlemlerini daha rahat bir şekilde devam ettirecekler. Sürenin uzatılması ile birlikte işlemler için olan rağbette azalmıştır. İnsanlar tarihinin uzaması ile birlikte işlemlerini şimdilik ertelediler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.