Annelere, Dul Yetim Herkese Müjde! PTT'den Anında 650 TL Verilecek...

Annelere, Dul Yetim Herkese Müjde! PTT'den Anında 650 TL Verilecek...

Kadınlar için ekonomik açıdan zorluk yaşamak her ne kadar ön planda olsa da destekler iki ayda bir 650 TL olarak yapılmaya devam edecek. İşte bu ödemeye dair detaylar…

Eşi vefat etmiş kadınlar devlet tarafından son zamanlarda sosyal yardımlar alabiliyorlardı. Son hızı ile bu yardımlar devam ediyor. Kendileri için özel olarak belirlenmiş haklardan yararlanamayan kadınlar için de çok farklı ödemeler sağlanmaya devam ediyordu.

Devletten muhtaç kadınlara maddi anlamda destek imkanı oluşturuluyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı şu an 43 farklı yardım paketi ile ihtiyaç sahibi olanlara yardım etmeye çalışıyor. 43 farklı yardımın bir tanesi de dul kadınlar için yapılan desteklerdir. Şu süreçlerde her ne kadar eşleri ölen kadınlar için dolaylı bağlanıyor olsa da bazı kadınlar bu haklardan maalesef yararlanamıyor. Bu haklardan yararlanmayanlar için 2 ayda bir 650 TL'lik devletten destek verilecek. İşte devletten verilecek desteğe dair son dakika haberleri…

Eşi Ölene Devlet'ten 650 TL Destek Geliyor!

Devlet tarafından kadınların her ne kadar eşleri öldüğü zaman dul aylığı veriliyor olsa da bazı kadınlar için bu haktan yararlanmak söz konusu olmuyor. Devlet de bu durumda kadınların sorunlarını göz önüne alarak yardım elini uzatıyor. haberzamani.net Kadınların ikamet ettikleri il veya ilçe de sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına yapacak oldukları başvurularla ihtiyaç sahibi oldukları takdirde aylık 325 TL, iki ayda bir 650 TL ödeme devletten verilecek. Bir nebze olsun ekonomik anlamda zorluk yaşayan eşi vefat etmiş kadınlara bu kapsamda destek sağlanmış olacak.

Bu Haktan Kimler Yararlanabilir?

2 ayda bir devlet tarafından eşleri vefat etmiş kadınlara 650 TL'lik yardım verilmeye başlandı. Şu ana kadar kadınlara eşi vefat ettiği durumlarda dul aylığı bağlanıyordu. Ancak bazı kadınların bu aylıktan yararlanamamaları söz konusu haline geldi. Zorluk süreçlerde kimsenin mağdur olmasına izin vermemek için devlet 2 ayda bir eşi ölen kadınlara 650 TL değerinde destek veriyor. Başvuru yapan ve durumu gerçekten kötü olan kadınlar bu destekten yararlanabiliyorlar. Başvuru yapan ve haklardan yararlanmak isteyenlerin dilekçelerini Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na şahsi olarak iletmesi şartı bulunuyor. Onay verildiği takdirde 2 ayda bir 650 TL maddi yardımdan yararlanmaya başlayacaklar.

Haberzamani.net

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.