Ankara'da Toplu Ulaşımda Mastercard Dönemi

Ankara'da Toplu Ulaşımda Mastercard Dönemi

Mastercard’ın Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Yiğit Çağlayan, 2019 yılının başlaması ile Ankaralı vatandaşların sahip olduğu Mastercard’lar ile otobüs ve metro ulaşımını gerçekleştirebilecek.

Ulaşım İçin Tek Kart!

Genel Müdür Yiğit Çağlayan, Mastercard’ın bu sene içerisinde oluşan gelişmelerine dikkat çekerek açıklamada bulundu. Türkiye’de ki harcamaların %40 gibi bir oranı kartlar aracılığı ile yapılıyorken, bu oran 5 sene önce %30 seviyelerinde idi.  Kart kullanım oranı Türkiye’de oldukça yükseldi. Yiğit Çağlayan açıklamasına, “Avrupa ülkelerine doğru baktığımızda kart kullanım oranları %60’a kadar yükseliyor. Hedefimiz Türkiye’de nakitsiz bir toplum oluşturmak. Araştırmalarımıza göre 100 TL’lik bir ödemenin 100 TL’si de elektronik olarak kart ile yapılmış olsaydı, 3 senelik tasarrufumuz 43.1 Milyar TL oluyordu. Bu önemli ve ciddi bir rakam. Mastercard kullanımı yaygınlaştırmak için çalışmalarımız devam ediyor bu pazarda 2. Büyük firma olarak doğru çözümlemeler üretmeye çalışıyoruz dedi.

Her Sektörde Geçerli!

Mastercard olarak yatırımlarımızı oldukça yükselttik diyen Çağlayan, "Ankaralı vatandaşlar ceplerinde bulunan Mastercard ile otobüse ve metroya bu kart ile binebilecek. Toplu taşıma konusunda %100 nakit harcama olduğunda, kart kullanımının düşük olduğunu söyledi. Mastercard’ların sadece toplu taşımada değil her alanda ve her sektöre uygun olarak tasarladık. Tek bir kart ile bütün sektörlerde yapacağınız tüketici harcamalarınızı bu kart ile daha kolay takip edebileceksiniz. Temel amacımız ise tüm Türkiye’de kart kullanımı %60 veya %65 seviyelerine ulaştırabilmek. 9 ayrı banka ile hizmet veren Mastercard, ulaşım bakiye yetersizliği gibi sorunları da ortadan kaldırıyor. Kartın kullanımı için de bir yazılım geliştirildi ve mobil üzerinden hesap hareketlerinizi anlık olarak görebiliyorsunuz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.