Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Harekete Geçti! Bütün Ödemelere Zam Geldi 1161 TL Para Yardımı Yapılacak...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Harekete Geçti! Bütün Ödemelere Zam Geldi 1161 TL Para Yardımı Yapılacak...

Bakan Selçuk tarafından milyonlarca kişiyi ilgilendiren o açıklama geldi. Güzel haber kamuoyu ile paylaşıldı. Tüm ödemeler yükseldi. Ödeme miktarları da arttı. 2021 yılında aylık olarak bankaya yatırılan tutarlarının yükselmesine ilişkin açıklama geldi.

Salgın döneminde daha az bütçelerin etkilenmesini sağlayacak düzenlemeler yapıldı. Evde bakım aylıkları ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılan ödemeler de yükseliyor.

Evde bakım aylıkları 1.657 TL'ye yükseldi. SED ödemelerinde de her bir çocuk için 1.161 TL ödenmeye devam edecek. Bakan Selçuk sosyal ve ekonomik destek hizmetinden engelli ve yaşlı yardımlarına kadar evde bakım hizmeti ödemelerinden diğer korumalı işyerlerine kadar pek çok başlık ile yapılacak ödemelerin miktarlarının yükseldiğini açıkladı. İşte o ödemelere ilişkin merak edilenler ve son dakika haberleri…

Milyonlarca vatandaşa güzel haber geldi. Bakan Selçuk tarafından açıklama yapıldı. Aylık ödeme miktarları 2021 yılında yapılan zamlarla birlikte yükseldi. Konuya ilişkin açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı ihtiyaç sahibi vatandaşlar için başlatılan sosyal destek programlarına ödenen miktarların 2021 itibarıyla artırıldığını belirten koronavirüsle mücadele ederken ihtiyaç sahiplerine ödenen miktar artış yaşandı. Bakanlık tarafından verilen görevin bir gereği olup hak ve hizmet anlayışı ve toplum ilgilendiren ve sosyal dışlanmadan koruyan ödemeler olarak verilecek açıklaması geldi. Ayrıca artan kaynaklarının bu ödemelerdeki rolünün büyük olduğu belirtildi.

SED Tutarlarında Büyük Artış!

2021 yılından itibaren SED tutarlarında artış sağlandı. Her bir çocuk için verilen ödeme 1.161 TL'ye kadar yükseldi. Bu kapsamda SED hizmetinden yararlanan 131.000 çocuk için 149 milyon TL ödeme yapılacağı belirtildi. Ayrıca bu çocuklara yeni yılda aile yanında desteklenerek aile bütünlüğünün korunması amaçlanan ödemelerin sürdürüleceği belirtildi.

Korumalı İşyerlerine Büyük Destek Miktarı 914 TL'ye Yükseldi!

Zihinsel ve ruhsal engelli olan vatandaşlar için Bakan Selçuk açıklama yaptı. Özel sektörde bu kişilerin istihdamını desteklemek için korumalı işyeri modeli ile işyerleri için her bir engelliye ödenen aylık tutar 2021 yılında yükseltildi ve 914 TL'ye çıktı.

Evde Bakım Maaşı 1657 TL Oldu!

Engelli bireylere bakanlıklardan verilen evde bakım maaşı 2020 yılında 536.000 vatandaş için toplamda 9,4 milyarlık bir bütçeyi kapsadı. Bakan Selçuk 2021 yılının ilk 6 aylık döneminde bu ödemenin miktarının 1.657 TL olduğunu belirtti. Evde bakım maaşı ile birlikte yaşlı ve engellilere 2021 yılının ilk 6 aylık döneminde kişi başına ödenecek yardım miktarı yükseltildi. 763 TL olan bu yardım miktarı % 40 ile % 69 engelli olanlara 609 TL olarak ödeniyor. Yüzde yetmiş ve üzerinde engelli olanlara ise 914 TL veriliyor. Engelli yakını maaşı da 609 TL'ye yükseldi. İhtiyaç sahibi olan tüberküloz hastalarına nakdi yardım miktarı ise 1.657 TL'ye kadar ulaştı. Ayrıca bakan silikozis hastalığı olanlara ve SSPE hastalarına da desteklerin yükseltildiğini söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.