6 Bin Lira Destek Hemen Alın ! İşte Detaylar

6 Bin Lira Destek Hemen Alın ! İşte Detaylar

Devlet tarafından farklı farklı destekler sağlanıyor. Bu destekler kapsamında 6 bin lira tutarlarında destekler veriliyor. Bu desteklerden Şubat ayı bitmeden yararlanabilirsiniz.

Devlet tarafından 500 lira ile 6 bin lira tutarlarıa rasında çeşitli destekler sağlanıyor. Bu destekler kapsamında Şubat ayı bitmeden yararlanabilirsiniz.

DESTEK DETAYLARI

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından çeyiz hesabı kapsamında ödeme yapılıyor. Çeyiz Yardımı yetim kalan kız çocuklarına evlenmeleri durumunda çeyiz parası ödenir. SSK ve Bağkurlu anne veya babası kaybedenler yetim maaşı da alabiliyorlar. Bununla birlikte muhtaç ve engellilere de destek veriliyor. Yüzde 40 engelli raporu olan ve SSK güvencesi olmayanlara 818 lira destek sağlanıyor. Şubat ayı bitmeden bu destekten de yararlanabilirsiniz.

Evde bakım maaşı kapsamında da destek ödemesi gerçekleştiriliyor. Bu ödemeler kapsamında engelli ya da yaşlı bakıma muhtaç yakınına bakan kişilere devlet tarafından 1.460 lira evde bakım maaşı ödemesi yapılıyor. Emekli olamayan sigortalılara da Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından toplu para iadesi yapılıyor. Toplu para iadesi için  SGK’ya dilekçe verilmesi durumunda o güne kadar ödenen tüm prim ödemeleri toplu bir şekilde iade ediliyor.

Şubat ayı bitmeden yararlanılacak olan destekler arasında 4 aylık analık izni de bulunuyor. 4 aylık analık izni kullanan anneler çalışmadıkları sürelerin parasını da alabiliyorlar. Anneler verilen bu destek ile 6 bin lira ödeme yapılıyor.

Şubat ayı bitmeden bu desteklerden faydalanmak için hemen başvuru yapabilirsiniz. Ancak bu destekler sadece Şubat ayı için sınırlandırılmıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.