2018'de Maaşlar Yüzde 11 Artacak

2018'de Maaşlar Yüzde 11 Artacak

Türkiye’de Korn Ferry’in Aralık ayında yaptığı araştırmaya göre maaşlar beklenenin üzerinde artış göstereceği ve yüzde 11 oranında artış olması bekleniyor.

Yıllık enflasyon beklentilerinde son ayda yükselmesi nedeni ile özel sektörde dâhil olmak üzere oluşan artış beklenenin üzerinde çıkması vatandaşı mutlu edecektir. 

Türkiye’de yapılan özel sektör artışının yüzde 11 olması gerektiğini ortaya koyan Korn Ferry’in bunu yılın geneli ve özellikle Aralık ayın da yapılan araştırmalar neticesinde olacağını savunurken, ilk araştırmada yüzde 10 olarak belirlerken 2. Araştırmasında yüzde 11’lik bir artış olacağını savundu.

Son aylarda enflasyonun yükselmesi aslında çalışanlara yarayacağı yönünde yapılan açıklamalar ile de bu bilgi doğrulandı. 

Korn Ferry Aralık ayının 19’un da tamamladığımız araşltırmada çıkan sonuç aslında çalışanların yüzünü güldürecek cinsten oldu. Özel sektörü ilgilendiren artışın detayları ve gerçekliği 2018 zamlarının açıklanması ile son bulacaktır.

Gerçekleşen zamlarda vatandaş hayal kırıklığı ile karşılaşmadığı müddetçe yüzler gülecektir. Şirketler ise ayalarmış oldukları zamları ise revize etmek zorunda kalacağı gündeme gelirken, son ayda yaşanan enflasyonda ki artış nedeni ise zamların yüksek olması gündemi sarsacak cinsten oldu. 

Korun Ferry, duruma yaptığı açıklama ile 2018’de Türkiye’de yüzde 11’ lik bir artış olacağını belirtmesi ve bunu beklemesi üzerine tabi ki vatandaş da umutlandı. Bakalım zamlar 2018’de ne yönde olacak. Bekleyerek öğreneceğiz. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.