100 Bin TL 6 Ay Ödemesiz Kredi Müjdesi! Vatandaşın Yüzü Güldü…

100 Bin TL 6 Ay Ödemesiz Kredi Müjdesi! Vatandaşın Yüzü Güldü…

Maliye Bakanı görev alanına giren başlıklarda yeni bir torba yasa teklifi hazırladı. Buna göre ilave istihdam sağlayan küçük işletmelere 100.000 TL'ye kadar kredi desteği verilecek. Üstelik bu krediler 6 ay ödemesiz olarak verilecek. Son dakika haber ile kredi desteğine ilişkin tüm detaylar açıklandı…

Yeni ekonomi paketi geliyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı geçtiğimiz ay açıklanan reform takvimi ile yeni yılda torba teklif hazırlıyor. Peki, bu pakette neler var vatandaş düşünmeye başlamıştı. İşte vatandaşa müjde niteliği taşıyan o habere ilişkin detaylar…

Vatandaşa büyük müjde geldi. Geçtiğimiz ay  açıklanarak takvime bağlanan ekonomi reform paketi hazırlanıyor.

Haziran sonuna kadar hayata geçirilmesi beklenen torba teklif haline getirilecek olan destek ile fiyat istikrarının sağlanması, kamuda harcama disiplini ve istihdam finansmanına ilişkin başlıklar yer alıyor. Fiyat istikrarı ve finansal istikrar komiteleri kurulup enflasyonda ortaya çıkan değişiklikleri kontrol altına alabilecekler. Enflasyon süreci önünde oluşturan unsurlar değerlendirilecek ve gerekli önlemleri belirlemek için de fiyat istikrar komitesi kurulacak. Finans kanadında çalışmalar yapılması görüşülüyor.

Finansal istikrar komitesi hayata geçirilecek ve bu komite her ay düzenli olarak bir araya gelip 3 aylık rapor yayınlayacak. Orta vadeli program ve orta maddelere mali plan tek bir belge haline getirilecek. İşletmelere yeni kredi kampanyaları oluşturulacak.

 İşletmelere Kredi Desteği Geliyor!

Tüm gelişmeler dikkate alındığında torba yasa ile mikro ve küçük işletmelere ilgilendiren bir destek programı oluşturuluyor. Küçük ölçekli firmalardan kaynak sıkıntısı çekilmesi halinde istihdam sağlamaları şartıyla bu kredi destekleri sağlanacak. 100 bin TL'ye kadar kredi hakkı sağlanan işyerlerine üst limit 500 bin TL olacak. Kredi 2 yıl vade ile 6 ay ödemesiz olarak verilecek. Düzenlemenin haziran ayında yapılıp hayata geçirilerek esnafın rahatlaması bekleniyor.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.