Yengeç Burcu: Kadın, Erkek Özellikleri ve Aşk, Cinsellik Uyumu

Yengeç Burcu: Kadın, Erkek Özellikleri ve Aşk, Cinsellik Uyumu

Yengeç Burcu: Kadın, Erkek Özellikleri ve Aşk, Cinsellik Uyumu, Yengeç burcu aile yaşantısını seven, müzik alanında yetenekli kişilerdir. Yengeç, su elementi grubu burçlarından biridir. 22 Haziran ve 22 Temmuz tarihlerinde dünyaya gelen gelen insanlar Yen

Yengeç Burcu

Yengeç burcu yükseleni her ne olursa olsun burcun genel özelliklerinden asla ödün vermemektedir. Yengeç takımyıldızına yerküreden bakıldığında; başak, aslan, ikizler, küçük köpek, su yılanı takımyıldızları arasında yer aldığı görülmektedir. Su grubu borçlarından biri olan yengeç, gücünü çoğunlukla Dünya’nın uydusu Ay’dan alır. Duyguları ve ruh durumunu yöneten gezegen olan Ay, yengeç burcunun yönetici gezegenidir. 
Doğum tarihi 22 Haziran – 22 Temmuz arasında olan kişiler yengeç burcuna sahip olmaktadır. Yengeç öncü (kardinal) burç grupları arasında yer almaktadır. Yengeçler genellikle ailesine ve evine düşkün burçlardandır. Meraklı ve müzik konusunda yetenekli olan yengeç burcu su grubunun etkili burçlarındandır. 

Yengeç Burcu Özellikleri Nelerdir?

Yengeç burcu özellikleri olumlu ve olumsuz yönler olarak sınıflandırılabilir. Yengeç burcunun olumlu, olumsuz, güçlü ve zayıf yanları:
• Yardımsever ve sebatkâr,
• Sadık ve ailesine düşkün,
• Merhametli ve anaç,
• Aşırı duyarlı ve haddinden fazla rekabetçi,
• Hayal gücü yüksek,
• Duygusal ve ikna kabiliyeti yüksek,
• Şüpheci ve zaman zaman kötümser. 
Yengeç burcunun genel özellikleri içinde hem olumlu hem de olumsuz yönleri hemen hemen eşittir. Zodyak döngüsünün ilk su burcu olması nedeniyle kuvvetli akan bir nehir gibidir. Sosyal hayatta genellikle toplantılar ve diğer sosyal faaliyetler yengeçlerin idaresinde ortaya çıkar. 

Yengeç Burcu Erkeği 

Yengeç burcu erkeği özellikleri yengeç kadınından daha farklıdır. Yengeç erkekleri ailesine özellikle de annesine oldukça bağlıdır. Yemek yapmaktan ve yemekten büyük keyif alan yengeç erkeği, kadınlarla ve çocuklarla iyi anlaşabilir. Âşık olduklarında yengeç erkekleri tam bir sadakatle eşlerine bağlanırlar. Aşk hayatlarında sevgilerini ifade etmek için aşırı yöntemlere başvurabilirler. 
Yengeç erkeklerinin en temel özellikleri ana kuzusu olmalarıdır. Rahatına düşkün olan yengeç erkekleri evlerinde tam bir özgürlük alanı isterler. 

Yengeç Burcu Kadını 

Yengeç burcu kadını çekici ve oldukça cazibeli bir yapıya sahiptir. Güzellikleri ve çekicilikleriyle dikkat çekseler bile daima evlerine ve eşine sadık kalarak iyi bir anne ve eş olabilirler. Yengeç kadınları oldukça lezzetli yemekler pişirme becerisine sahiptir. Yengeç kadını çok samimi ve kuşatıcı özelliklere sahiptir. İlişkilerinde dama anaç ve sevgi doludur. 
En sevdiği ve kendini mutlu hissettiği ortam yengeç kadınları için evdir. Kendi evinde daima mutlu ve huzurlu ortamlar oluşturabilir. Gürültüden ve kalabalıktan çok fazla hoşlanmazlar. Yengeç burcu kadını daime güler yüzlü ve bir o kadarda koruyucudur. 

Yengeç Burcunun Aşk Hayatı 

Yengeç burcu aşk hayatında sahiplenici ve sevgi doludur. Âşık olduklarında kimseyi dinlemeyen ve herkesi görmezden gelen bir yapıya sahip olan yengeç burcu için aşk, hayatın büyük bir bölümünü kaplamaktadır. Yengeçlerin genel özelliği aşk hayatlarında uzun süreli ilişkilere sahip olmalıdır. Yengeçler aşk hayatlarında sevgi dolu ve toparlayıcı olmaktadır. 

Yengeç Burcunun Hoşlandığı Şeyler Nelerdir?

Yengeç burcunun hoşlandığı şeyler arasında ilk sırada yemek gelmektedir. Yemek yemeye bayılan yengeçler aynı zamanda mutfakta harikalar yaratabilir. Çılgın partilerden ziyade daha sakin ve dostalar arasında ufak ev partilerinden hoşlanırlar. Basit hobilere ilgi duyarak hayatlarını zenginleştirmeyi severler. Aynı zamanda yengeç burçları salon sporlarında da başarılı olmaktadır. 
Yengeç burcu genellikle; ikizler, yay ve kova burçları ile derin ilişkiler kurabilir. Bu burçlarla arasında geliştirdiği bağ ile oldukça koruyucu ve uzun süreli duygusal ilişki veya dostluk kurabilir. Yengeç burcu yardım sever ve sabırlı yapısıyla arkadaşlarına ve ailesine daima göz kulak olmaktan ve onları kollamaktan hoşlanırlar. Fakat yengeçlerin en dikkat çeken özellikleri ve yapmaktan en keyif aldıkları şey yemek pişirmek ve sevdikleriyle güzel yemekler yemektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.