Terazi Burcu: Kadın, Erkek Özellikleri ve Aşk, Cinsellik Uyumu

Terazi Burcu: Kadın, Erkek Özellikleri ve Aşk, Cinsellik Uyumu

Terazi Burcu: Kadın, Erkek Özellikleri ve Aşk, Cinsellik Uyumu, Terazi burcu yorumu yapılırken sıcak kanlı çevrelerinde oldukça sevilirler. Elementi hava grubu burçlarından biridir. 23 Eylül ve 22 Ekim tarihleri Terazi burcunun etki alanı olarak belirlenm

Terazi Burcu

Terazi burcunun tarihleri 23 Eylül ve 22 Ekim tarihleridir. Bu zaman diliminde dünyaya gelen kişiler terazi burcunun etkisi altında kalacaklardır. Hava grubu burçlarından biri olan terazi burcunun niteliği kardinaldir. Güzellik, gösteriş ve aşkın gezegeni Venüs, terazi burcunun yönetici gezegenidir. Terazi Burcu insanları sıcak kanlı ve sevimli olmalarından dolayı çevrelerinde oldukça yoğun bir ilgi görürler. 
Sıcakkanlılıklarının ve cazibelerinin yanı sıra kararsızlıkları onların en belirgin olumsuz özellikleri arasında yer almaktadır. Sürekli olarak sevmek ve sevilmek dürtüsüne sahip bu terazi burçları, dayanışmacı ve konuşkanlardır. Terazi burcu ikizler ve kova burcu gibi hava elementinin etki alanında olan burçlardan biridir. 

Terazi Burcu Özellikleri Nelerdir?

Terazi burcu özellikleri sayesinde terazilerin ortama girmelerinin ardından kendilerini kısa süre içinde belli etmelerini sağlamaktadır. Çekici ve etki alanları geniş olan terazilerin başlıca özellikleri:
• Adaletli ve paylaşımcı,
• Sıcakkanlı,
• Cömert,
• Kararsız ve aşırı duygusal,
• Şımarık ve vesveseli,
• Sosyal vb. 
Olarak sınıflandırılabilir. Terazi burcunun başlıca özellikleri onların zayıf ve güçlü yanları hakkında da fikir vermektedir. Terazi burçları özellikler soğukkanlı ve donuk kişilerden pek hoşlanmazlar. Hayata her yönden katılım sağlamayı beceren, sosyal bir kişiliğe sahiptirler. 

Terazi Burcu Kadını 

Terazi burcu kadını özellikleri herhangi bir sorunla karşılaştıkları anda kendisini yavaş yavaş ortaya çıkarmaktadır. Kısıtlanmaktan ve sürekli olarak dizginlenmeye çalışmaktan hoşlanmayan terazi kadınları, gelişmiş zevkleri ile kendilerine has bir tarza sahiptirler. Yaşam dolu ve etrafları ile uyum içinde olan teraziler, zaman zaman çekilmez olabilirler. Sohbetleri gayet bağlayıcı ve uzun sürede sıkıcı olabilir. 
Terazi kadını aynı zamanda hassas ve duygusaldır. Hemen hemen tüm olayları kendi tarafından yorumlayarak olayları içselleştirebilir. Doğru bildiğinden asla şaşmadan yolunda emin adımlarla devam eder. Terazi kadınları aynı zamanda aşk hayatında uzun süreli ilişkilerden hoşlanır. Devamlı bir ilişki içinde olmayı severler. 

Terazi Burcu Erkeğinin Özellikleri

Terazi Burcu erkeği için belirleyici üç temel özellik vardır. Bunlar: kararsızlık, duygusallık ve romantiklik olarak sınıflandırılabilir. Çevrelerinde daima sevilen ve aranan kişilerden olabilirler. Terazi burcu erekleri çok iyi birere hatip oldukları için iş hayatlarında çoğu zaman başarılı olabilir. Manipülatör özellikleri ile çevresindekileri doğrudan etkileyerek insanları yönlendirebilir. 

Terazi Burcunun Diğer Burçlar İle Uyumu 

Terazi burcuyla uyumlu burçlar arasında; yay, kova ve ikizler burçları gelmektedir. 
• Terazi ve Kova: Her iki burçta sosyalleşme açısından birbiriyle uyum içindedir. İnsan içinde olmaya bayılırlar. İki burcun birlikteliği zengin bir sosyal hayata zemin hazırlayacaktır. 
• İkizler ve Terazi: Romantizm ve aşk açısından iki burç mükemmel uyumu yakalayabilir. Kıskançlıktan uzak olarak ilişkileri uyum içinde sürdürebilirler. 
• Yay ve Terazi: Cana yakın teraziler, tutkulu yaylar ile ömür boyu sıkılmadan bir hayat yaşayabilirler. Yay burcunun entelektüel derinliği terazi için yeni ufaklar açacaktır. 
Burçlar arasındaki doğru uyumu yakalamak insan ilişkilerinin uzun sürede verimli olmasını sağlamaktadır. Terazi burcu kadın ve erkekleri için ideal burçlar arasında yay ve kova her zaman ilk sırada gelmektedir. 

Terazi Burcunun Anlaşamadığı Burçlar Hangileridir?

Terazi burcunun anlaşamadığı burçlar; balık, yengeç ve boğa burcudur. Terazi burcu genellikle mutluluk odaklı düşünen ve duygusal burçlarla aradığı uyumu elde edemez. Balık burcu ile terazi bu nedenle en zor anlaşan iki burç olarak düşünülebilir. Yengeçler ile terazilerde yine uyumsuz olan farklı burçlardır. Bu gruba ait burçlarla terazinin anlaşamamasının en büyük nedeni, devamlı duygusal ve bunalımlı yapılara sahip olmalarıdır. Terazi burcu ile uyumsuz burçlar daha ilk dakikadan kendini gösterebilir. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.