Tarot Falı - Genel Tarihi ve Kısa Yöntemi

Tarot Falı - Genel Tarihi ve Kısa Yöntemi

Tarot falı çok eskiden beri bilinen, günümüzde de popülerliğini sürdüren bir fal yöntemi olup, en doğru sonucu gösteren fal çeşidi olduğu düşünülmektedir.

Tarot falının ilk olarak M.Ö yaşayan medyumlar tarafından bulunduğu ve medyumları ile ünlü olan Mısır topraklarında keşfedildiği zannedilmektedir. Günümüz tarihçileri tarafından da sıkça araştırılan bu falın kendi içerisinde birçok esrarengiz özelliğinin olduğu düşünülmektedir.

Günümüzde halk arasında da yapılan ve fal bakan medyumlar tarafından kullanılan bir fal yöntemi olmuştur. Tarot falı genellikle yorumlama ve manevi gücü yüksek olan medyumlar tarafından yapılmaktadır.

Ancak günümüzde de medyumların açıklamaları sonucunda halk arasında da yapılabilen yaygın bir fal olmuştur. Medyumların daha önceden belirlediği kart açıklamaları sonucunda insanlar bu falı yapmış ve yorumlamasını yapmıştır.

Tarot falı 78 adet karttan oluşan tarot destesi ile yapılan bir fal yöntemidir. Bu 78 kart her ülkeden ve her yerde aynı olup, değişik bir kısmı yoktur. Bu yüzden de her falın tek bir sonucu vardır.

Ancak yorumlamaları kişiden kişiye değişebilmektedir. Falın yapılışı için ise 78 adet karttan oluşan destenin kapalı bir şekilde büyükçe bir masa üstüne dizilmesi ile başlamaktadır.

Daha sonrasında ise bu 78 adet rastgele dizilmiş kartlardan 3 adet seçip, hiçbirini açmadan kapalı bir şekilde önünüze koymanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra ise ilk seçtiğiniz karttı açıp, yorumunu okumanız gerekmektedir.

Kartın yorumuna ek olarak eklemeler yapılmalıdır. Aynı şekilde diğer 2 kartta teker teker açılmalı ve yorumları okunmalıdır. Üç kartta açılıp, tekerli olarak yorumlandıktan sonra ana yorumlama için üç kartın ilişki ve açtığı kapılar hakkında yorumlama yapılmalıdır.

Bu sonucun belirli bir açıklaması olmadığından falı yapan kişinin yorumlama kabiliyetini kullanarak kartların ilişkilerine göre yorumlamasını yapması gerekmektedir.

Kaynak : haberzamani.net

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.