Remil Kum Falı Nasıl Bakılır? Remil Falı Nedir?

Remil Kum Falı Nasıl Bakılır? Remil Falı Nedir?

Remil falı, Türkçede kum falı olarak bilinen ve ana malzemesi kum olan bir fal türüdür. Bu fal türünde genellikle yorumlamalar kum üzerindeki çizgiler ve noktasal figürler ile belirlenmektedir. Kumdaki işaretler kişiye geleceğiyle ilgili bilgiler verebilm

Remil falı bakılması gerçekten zor bir faldır ve yorumlanması için çok bilgili olunması gerekmektedir. Arap yarım adasında eski çağlarda çok yapılan bu fal günümüzde çok fazla yapılmamaktadır. Daha doğrusu bu falı yapacak insan sayısı çok az olduğundan dolayı çok popüler bir fal değildir. Remil falına iki farklı yöntem ile bakılabilmektedir.

İlk yöntemimiz orta düzeyde bir remil falı olup bakılması ikinci yönteme göre çok daha kolaydır. Bu yöntemdeki falı yapmanda önce bazı şartları yerine getirmemiz gerekir. Öncelikle abdest alınız ve gusül almanız gereken bir vaziyette iseniz gusül abdesti alınız.

Daha sonra elinizde bulunan remili 16 bölmeye ayırınız. Bu bölmeyi hazırladıktan sonra artık remil falınıza başlayabilirsiniz. Remil falını yapmak için 16 satıra rastgele yerleştirilen her kumda belirli şekiller oluşmuştur.

Bu bölümlerdeki kumlara bakılarak yorumlar yapılacaktır. Yorum yapılmadan önce kum üzerinde nokta ve ya çizgi halinde işaretler var mı? Diye bakılması gerekmektedir.

Kumun üzerinde bulunan noktalar tek çizgiler ise çift sayıyı temsil ederler. Bu sayılara göre de bazı yorumlamalar yapılır ve gelecekte ne gibi olaylarla karşılaşacağınız öğrenilebilir.

Remil falına bakarken bazı durumlarda noktalar ve ya çizgiler fark edilmeyecek vaziyetlerde olabilir. Böyle durumlarda ise konsantre olunuz ve daha dikkatli bir şekilde kuma bakınız.

Konsantre olduğunuz halde kumdaki işarete bir türlü ulaşamadıysanız iki farklı işlem kullanarak o falı yorumunu öğrenebilirsiniz. İlk işlemimiz zar atma ile yapılır. Zar atıp tek ve ya çift bir sayı olup olmadığı öğrenilir. İkinci işlem ise kumun alınıp yerine farklı bir kumun dökülmesidir. Böylelikli falın sonucuna ulaşılabilir.

Bu falın yanı sıra diğer fal yöntemi olan ve yapılması çok zor olan bir yöntemimiz daha vardır. Bu yöntem ile yapılan remil falının yorumlanması ciddi derecede ustalık ister. Bu yüzdende her insan tarafından yapılabilecek bir fal yöntemi değildir.

Bu fal yöntemini yapmak için kuma ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu falı yapabilmek için kağıt gereklidir. Bu kağıt normal kağıtlardan farklı olan ve fal yapımında kullanılan kağıtlardan olması gerekir. Bu kağıda daha önceden bazı dualar okunması da şarttır.

Kağıda remil falının özel bir durumu olan 16 adet işaretin yapılması gerekmektedir. Bu 16 altı işaret hazırlandıktan sonra fala bakılırken her işaretten 4 adet kadar hazırlanması gerekmektedir. Her fal işaretinden 4 adet kadar hazırlanmasının sebebi yorumların çok farklı çıkmamalarıdır.

Bu işaretler hazırlandıktan sonra kağıda saymadan satır satır noktalar koymanız gerekir. Daha sonra koyduğunuz noktaları ve işaretleri dikkatlice izleyerek oluşan değişimleri gözlemlemeniz gerekir. Bu durumda hafızanızın güçlü olması gerektiğinden eğer ki güçlü bir hafıza yeteneğine sahip değilseniz yanlış yorumlama yapabilirsiniz.

Yorumu yapmak için kaç tane nokta olduğunu saymanız ve işaretlerin etrafında bulunan noktalarında ne taraflarda olduğunu ve kaç tane olduğunu iyice saymalısınız. Bu işlemler yapıldıktan sonra remil falını bitirmek için son bir adımımız kalacaktır.

Bu adım hazırlamış olduğumuz 4 ‘ er adet remil falı işaretleridir. Bu işaretleri bir torba yardımı ile bakmadan 1 tane seçerek o işareti bir şekilde en çok nokta olan işaretin üzerine koyunuz. Daha sonra kağıdı açarak falınızı yorumlamaya başlayınız.

Kaynak : haberzamani.net

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.