Oğlak Burcu: Kadın, Erkek Özellikleri ve Aşk, Cinsellik Uyumu

Oğlak Burcu: Kadın, Erkek Özellikleri ve Aşk, Cinsellik Uyumu

Oğlak Burcu: Kadın, Erkek Özellikleri ve Aşk, Cinsellik Uyumu, Oğlak burcu yorumu yapılırken olgunluklarıyla doğru kararlar veren kişilerdir oğlak burçları. Elementi Toprak grubu burçlarından biridir. 22 Aralık ve 20 Ocak tarihlerinde doğan insanlar oğlak

Oğlak Burcu

Oğlak burcu elementi toprak olan burçlar arasında yer almaktadır. 22 Aralık – 20 Ocak tarihleri arasında doğan insanlar oğlak burcu özelliklerine sahiptirler. Olgunluk ve disiplinle özdeşleştirilen Satürn, oğlak burcunun yönetici gezegenidir. Doğru kararlar veren, olgun, sadık ve dürüst olma özellikleri ile oğlaklar her zaman sevilen ve çevresinde aranan insanlar olmayı başarmışlardır. 
Zodyak dörtlüsünde öncü burçlardan biri olan oğlak, her zaman zorlu durumlarda aranan ilk kişilerdir. Oğlak burcu üçüncü ve sonuncu toprak burcu olduğu için diğer grup burçları ile birlikte; boğanın sağlamlığını ve dirayetini alırken, başak burcunun becerilerini ve titizliğini almıştır. Oğlak burcu bu iki burcunda adeta birer tamamlayıcısı ve karışımıdır. 

Oğlak Burcu Özellikleri Nelerdir?

Oğlak burcu özellikleri arasında belirleyici olan unsur soğukkanlılık ve disiplindir. Oğlaklar oldukça ciddi, organize ve planlı bir yaşam tarzını benimsemekten hoşlanırlar. Kariyer odaklı ve iş merkezli bir yaşamı rahatlıkla, zevk alarak yürütebilirler. Oğlak aynı zamanda inatçı ve kararlıdır. Hedeflerine ulaşmak adına tüm yolları zorlayarak istediğini elde etmek için yoğun çaba sarf edebilir. 
Oğlak burcunun ayırt edici en temel özellikleri:
• Ailesine ve sevdiklerine sadık,
• Çalışkan ve inatçı,
• Dürüst,
• Cesur ve zorlukların üstesinden gelebilen,
• Soğukkanlı ve kötümser,
• Kariyer odaklı düşünen,
• Planlı ve son derece disiplinli,
• Mesafeli ve olgun kararlar alabilen.
Oğlak burcunun temel özellikleri arasında bir diğer dikkat çekeni ise aile yaşamına sonuna kadar bağlı olmalarıdır. Eşine, çocuklarına ve ailesine son derece bağlı olan oğlak burcu, koyu ve resmi giyimleri ile de ortamlarda dikkat çekmeyi başarırlar. 

Oğlak Burcu Kadını

Oğlak kadını ev ve aile yaşamına daima önem verir. Yalnız kalmaktan ve tek başına önemli kararlar almaktan garip bir haz duyarlar. Oldukça kararlı ve güçlü duruşları ile oğlak kadınları her zaman platonik aşkların başrolünde yer alır. Kendilerine has kuralları ve prensipleri dışında asla hareket etmezler. Oğlak kadınları aynı zamanda iş hayatında oldukça başarılı konumlarda yer almaktadır. 
Haddinden faz disiplinli ve işkolik olmaları oğlak burcu kadının olumsuz yönleri olarak sayılabilir. İşi ve ailesine karşı olan sorumlulukları hakkında daima bilinçlidir. 

Oğlak Burcu Erkeği

Oğlak burcu erkeği özellikleri içinde dikkat çekeni güven ve dürüstlüktür. Oğlak erkeği herhangi bir konu üzerinde başkalarının fikirlerini kolay kolay kabul etmez. Kendi fikirlerini sonuna kadar koruyarak bu yönde ciddi kararlar alabilirler. Oğlak burcu erkeğinin güvenini kazanmanızın ardından hayat boyu sığınabileceğiniz güvenli bir liman elde edebilirsiniz. 
Oğlak erkekleri genellikle tek düze ve sıkıcıdır. Bu nedenle oğlak burcu erkeklerini harekete geçirmek için farklı ve oturaklı aktiviteler seçilebilir. 

Oğlak Burcu Aşk Hayatı 

Oğlak burcu aşk hayatı diğer tüm konularda olduğu gibi ciddiyetlerini daima korumaktadırlar. Soğukkanlı, mesafeli ve ağırbaşlı tutumları aşk hayatında da devam eder. Uzun süreli ilişkilerde ve evlilik hayatında oğlaklar diğer burçlara nazaran daha istikrarlıdırlar. 

Oğlak Burcunun Anlaştığı Burçlar Nelerdir?

Oğlak burcunun anlaştığı burçlar arasında boğa, balık ve başak burçları yer almaktadır. Özellikle başak ve oğlak burçları birbirlerini çok iyi bir şekilde tamamlayarak hayat boyu güçlü bir uyum elde edebilirler. Her iki burçta sahip olduklarının farkında olarak titizlik ve büyük bir öz veri ile ilişkilerini yürütürler.
Boğa ve oğlak uyumu ise her iki burcun da toprak burcu olmasına bağlı olarak güven ve sadakate yönelik olacaktır. Oğlak burcu ile iyi anlaşan burçlar genellikle oğlakların ilişkide güçlü taraf olması ile sonuçlanmaktadır. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.