Kova Burcu: Kadın, Erkek Özellikleri ve Aşk, Cinsellik Uyumu

Kova Burcu: Kadın, Erkek Özellikleri ve Aşk, Cinsellik Uyumu

Kova Burcu: Kadın, Erkek Özellikleri ve Aşk, Cinsellik Uyumu, Kova burcu denildiğinde güçlü karakterleri bağımsız ruha sahip burçlardır. Zodyak’ın 12 burcundan 11’inci burcu olan kova, hava elementi grubu burçlarından biridir. 21 Oçak ve 18 Şubart tarihle

Kova Burcu

Kova burcu günlük burç yorumlarında her zaman güçlü özellikleri ile dikkat çeken, burçlar kuşağının 11. burcudur. Kova burcunun döngüsü 21 Ocak ve 18 Şubat tarihleri arasına denk gelmektedir. Sosyal, arkadaş canlısı ve bağımsız ruhlu yapıları ile kovalar çevrelerinde sürekli olarak sevilen kişilerdir. Kova burcunun yönetici gezegeni, özgürlük timsali Uranüs’tür. Genellikle tavizsiz tutumları ve sözlerinde durmama gibi özellikleri nedeniyle kova burçları çok sık eleştirilmektedir. 
Zodyak’ta hava elementine sahip burçlardan üçüncüsü olan kova burcu, diğer hava burçları ile (ikizler ve terazi) benzer özelliklere sahiptir. Diğer iki burç gibi daha çok zihinsel özellikleri ile dikkat çekmektedir. Zihinsel açıdan tam olarak tatmini yakalayamadıkları takdirde kolay sıkılma eğilimi içine girebilirler. Kova burcu neşe ve sevginin bir arada ortaya çıktığı en belirgin burçlardan biridir. 

Kova Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Kova burcu özellikleri arasında utangaçlık ve sessizlik ön plana çıksa da, enerjik ve ilgi uyandıran yapıları ile bu özelliklerini çok kolay saklayabilirler. Diğer hava grubu burçlarından olan; ikizler burcunun sevinç ve neşesini alırken, terazi burcunun sevgi ve samimiyet özelliklerini almıştır. Kova burcunun en spesifik özelliği yardım sever olması ve zorlu durumlarda bile etkili çözümler bulabilmeleridir. 
Olaylara karşı ön yargısız biçimde yaklaşarak, etrafındaki insanlar için umut olabilir. Sosyalleşmeyi seven kovalar nadiren de olsa yalnız kalmak için çaba sarf edebilirler. Arkadaş canlısı ve iyi bir dost olma özelliğine sahip kova burcu, yenilikçi ve sıra dışı fikirleri ile çevresindeki herkes üzerinde derin izler bırakabilir. 

Kova Burcu Kadını 

Kova burcu kadını, özellikleri kadın için farklı yorumlanabilir. Kova kadınları sıra dışı ve zeki özellikleri ile bulundukları her ortamda ve tanıştıkları herkes üzerinde çok derin ve etkileyici izler bırakabilirler. Bulundukları tüm ortamlarda kendilerine uygun ortamı sağlayabilirler. İnsancıl ve dostane yaklaşımları ile iyi dostlar kazanabilirler. 
Kova burucu olan kadınların eş seçimleri biraz zordur. Eş konusunda oldukça seçici olan kova kadınlarının ayıraca teknoloji ve yenilikçilik alanında ilgileri ilk görüşte kendini belli eder. 

Kova Burcu Erkeği 

Kova burcu erkeği sosyal ve evden uzak bir yaşam tarzına sahiptir. Arkadaşlıklarına ve dostluklarına ailesinden daha çok önem verebilir. Zekaları ve akılcılıkları sayesinde çevrelerindeki insanları etkileyerek onlara akılcı yollar gösterebilirler. Kova burcu erkeği iyi bir dost olabilir. 

Kova Burcunun Olumsuz Yönleri Nelerdir?

Kova burcunun olumsuz özellikleri arasında ilk dikkat çekeni asi ruhlu ve duygusuz yaklaşımlarıdır. Aynı zamanda ani çıkışlar ile tavizsiz görünüşleri kova burçlarına karşı ilk etapta ön yargıların oluşmasına neden olabilir. Kova burcunun tüm olumlu yönlerinin ortaya çıkarılabilmesi için derin ilişkiler kurulması gerekmektedir. Kova burcunun dikkat çeken diğer olumsuz özellikleri arasında:

• Gösterişli,

• Sözünde durmayan,
• Asi ve özgür ruhlu,
• İğneleyici ve eleştiren,
• Ani ve çok sert çıkışlar yapan.
Yer almaktadır. Bu tip özelliklere sahip olmaları kovalara karşı ön yargılara neden olmaktadır. 

Kova Burcunun Güçlü Yanları Nelerdir?

Kova burcunun olumlu yanları ve güçlü özellikleri saymakla bitmez. Her zaman iyi bir dost ve iyi bir öğretmen olan kovalar, insancıl ve tarafsız yaklaşımları ile insanlara yol göstermekten çekinmezler. Sosyal açından gelişmiş becerilere sahip olmaları onları sosyal ortamların vazgeçilmez bireyleri haline getirir. 
Kovalar özgün ve yaratıcı fikirleri ile iş yaşamında başarıyı çok kolay elde edebilirler. Kova burcu insanlar aynı zamanda kolay ve hızlı bir şekilde öğrenerek, yeniliklere her zaman açıktır. Aile yaşamından ziyade arkadaş çevrelerinde daima sadıktırlar. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.