Koç Burcu: Kadın, Erkek Özellikleri ve Aşk, Cinsellik Uyumu

Koç Burcu: Kadın, Erkek Özellikleri ve Aşk, Cinsellik Uyumu

Koç Burcu: Kadın, Erkek Özellikleri ve Aşk, Cinsellik Uyumu, Koç burcu denildiğinde akıla enerjik, lideri cesur, ama bi o kadarda kibirli yönleriyle tanınırlar. Gezegeni kızıl gezegen olarak bilinen Mars koç burcunun Yönetici gezegenidir. Koç burcu, ateş

Koç Burcu

Koç burcu günlük astroloji ve genel burç yorumları arasında en çok dikkat çekenlerinden biridir. Burçlar kuşağının ilk burcu olma özelliğine sahip olan koç burcu, ateş elementi burçları arasında yer almaktadır. Savaş ve enerji gezegeni olarak da ifade edilen kızıl gezen Mars, koç burcunun yönetici gezegenidir. Koç burcu hakkında en kapsamlı çalışma Marcus Manilius tarafından kaleme alınan ve astroloji hakkında beş cilt olarak büyük bir kaynak oluşturan Astronomica adlı eserde yapılmıştır. 

Koç burçları genellikle enerjik, cesur ve aynı zamanda kibirli, rekabetçi ve inatçıdır. Burcun en temel özelliği birbirine zıt birçok kavramın bir arada bulunmasıdır. Koç burcu özellikle görmezden gelinmek ve kaybetmekten nefret eden burçlardan biridir. 21 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında doğan kişiler koç burcuna sahip olmaktadır. 

Koç Borcu Özellikleri Nelerdir?

Koç burcunun özellikleri arasında en dikkat çekeni enerjik ve liderlik yetenekleridir. Koç burcunun sahip olduğu bu özelliklerin yanında inatçılığı da burcun en dikkat çeken bir diğer özelliğidir. Burçlar kuşağının ilk burcu olan koç burcunun:
• Olumlu Özellikleri: Hareketli, şefkatli, kahraman, enerjik, lider ruhlu, fiziksel açıdan güçlü, sadık ve cömerttir. 
• Olumsuz Özellikleri: Benlik duyguları gelişmiştir, kibirli ve rekabetçidir, inatçı ve emredicidir, umursamaz ve oldukça kıskançtır. 
Koç burcu aynı zamanda dört kardinal burçtan biridir. Kardinal yani öncü burçlardan biri olan koç burcu, sabit ve değişken burçlar arasında yer alan gruba mensuptur. 

Koç Burcu Erkeği 

Koç burcu erkeği özellikleri arasında en dikkat çekeni bu burca sahip olan kişilerin asla kısıtlanmaktan hoşlanmadığıdır. Özellikle ilişkilerinde sıkılan taraf genellikle koç erkeği olur. Kendini kısıtlanmış hissettiği anda karşı tarafa karşı büyük bir nefret besleyebilirler. 
Koç burcu erkeği cinsel açından emredici özelliklere sahiptir. İlk adımı atan taraf genellikle koçlar olur. Fazlasıyla sabırsız olan koç erkeği, bedenini partnerine sergilemekten çekinmez. 

Koç Burcu Kadını 

Koç burcu kadını eğer gerçekten âşıksa partnerine karşı ciddi bir sadakat göstermektedir. İlişkiyi sırtlanan ve taşıyan genellikle koç kadını olmaktadır. Özgürlüğüne düşkün olmasından dolayı duygularını göstermeyeceği kişilerden hemen uzaklaşabilir. 
Koç burcu kadını genellikle tutkulu özellikleri ile tanınmaktadır. Her ortamda dikkat çekmeyi başaran kıyafet seçimleri ile de koç burcu kadını zarif ve şıktır. 

Koç Burcu Yükseleni Nedir?

Koç burcu yükseleni 21 Mart ve 20 Nisan arasındaki tarihlerde doğan kişilerin tam doğum tarihleri ve saatlerine göre hesaplanmaktadır. 
• 21 – 31 Mart Saat 00.00 – 09.00 Arası Doğanlar: Yay, Oğlak, Kova, Balık, Boğa ve İkizler, 
• 01 – 10 Nisan Saat 00.00 – 09.00 Arası Doğanlar: Yay, Oğlak, Kova, Balık, Boğa,
• 11 – 20 Nisan Arası Saat 00.00 – 09.00 Arası Doğanlar: Yay, Oğlak, İkizler, Kova ve Yengeç.
Diğer tüm burçlarda olduğu gibi koç burcunun yükselen hesaplaması için doğum tarihi ve saati etkili olmaktadır. Yükselen hesaplama araçlarını kullanarak tam yükseleninizi bulabilirsiniz. 

Koç Burcunun Anlaştığı Burçlar Hangileridir?

Koç burcunun anlaştığı burçlar arasında yay her zaman ilk sırada gelmektedir. Koç burcu genellikle her burçlar anlaşamaz. Daima enerjik ve biraz kibirli olan koç burcunu en iyi idare eden ve aralarında derin bir bağ oluşan burçlar arasında:
• Yay,
• İkizler,
• Kova ve 
• Aslan.
Burçları yer almaktadır. Koç burcu ile arasında farklı bağlar oluşan bu burçların her biri farklı tür ilişkilerde uyum yakalayabilir. İkizler ve koç burcu arasında ilişkiler açısından heyecanlı ve özgür bir aşk macerası yaşanabilir. Arkadaşlık açısından yay burcu ile koç burcunun uyumu ise paha biçilemez.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.