İskambil Falı - İskambil Falı Nasıl Bakılır? Tarot Falı

İskambil Falı - İskambil Falı Nasıl Bakılır? Tarot Falı

İskambil falı günümüzde de birçok kişi tarafından kullanılan bir fal bakma şeklidir. İskambil falı bakmanın birçok yöntemi ve her bakan kişiye göre de farklı farklı şekilleri vardır.

İskambil falı geleneksel bir fal olduğundan çıktığı günden günümüze kadar belirli kurallar çerçevesinde bize kadar geliştir. Bu kurallardan birkaçını saymak gerekirse; öncelikle iskambil falı kesinlikle tek kişi tarafından bakılmamalıdır.

Çünkü eskiden beri tek başına iskambil falı bakmanın uğursuzluk getirdiğine inanılmaktadır. Diğer bir kural ise iki kişi tarafından karşılıklı olarak iskambil falının bakılma işlemidir. Bu işlemde bir kişi falı bakan kişi olacaktır ve diğer kişide geleceğini öğrenecek olan kişi olacaktır. Bu kişiye iskambil falı kurallarına göre verilan ad sujedir.

Suje adlı kişi iskambil falını bakan kişi tarafından tek tek hazırlanmış ve dizilmiş olan kartları dikkatlice süzerek aralarından bir tane kartı rastgele seçer. Seçtiği kartı iskambil falını bakacak kişiye uzatır ve iskambil falı bakan kişi bu karta göre karşısındaki kişi hakkında gelecekte neler olacağını öğrenir ve ona geleceğini söyler.

İskambil falı içersinde belirli iki adet baş yöntemler vardır. Bu yöntemlerden bir tanesi ve en ünlü olanı 32 adet kart ile bakılan iskambil falıdır.

Bu falda karo, kupa, sinek ve maçanın ikili, üçlü, dörtlü, beşli ve altili sayıları olan kartları çıkartılır ve geriye kalan 32 adet kart ile iskambil falı bakılır. Bu fallara bakılmadan önce 32 adet kartın altı ve üstü belirlenir ve üzerilerine belirli işaretler konulur.

Bunun yapılmasının amacı faldaki normal kağıt ve o kağıdın ters yüzüne göre yorumlanan geleceğin belirlenmesi işlemidir. Bu işlemin mutlaka yapılması gereklidir. Bu yapılmadan fal bakılmaya çalışılır ise fal hatalı olur ve yorumlamalar yüksek bir ihtimal ile gerçekleşmez. Ters ve normal olarak hazırlanmış kartlar daha sonra karıştırılarak dizilir.

Bu kalan 32 kağıdın hepsinin birer anlamları vardır. Örneğin sinek kartlarının en büyüğü olan sinek ası yeni fikirlerin ortaya çıkacağını ve kendinize olan güveninizi arttıracak olayların gerçekleşeceğinize yorumlanır.

Eğer ki bu sinek asını ters bir şekilde çekerseniz o zamanda sizin kıskançlık dozunu biraz kaçıracağınıza yorumlanır ve size karşı bazı tavsiyeler verilir. Sinek asının yanı sıra kupa ası ise yeni bir yolculuğa ve ya bir tatile çıkacağınıza yorumlanır.

Tersi ise sizin tutarsız ve kötü insanlar ile karşılaşacağınıza yorumlanır ve onlara karşıda nasıl davranışlar sergilemeniz gerektiğine karşı tavsiyeler verilir. İskambil fallarında her bir kartın birbirlerinden tamamen farklı anlamları vardır ve her sene bu kağıtların anlamları değişik bir şekilde yorumlanabilir.

İskambil fallarında normal kağıtlar genellikle sizin için iyi haberler verir ve istediğiniz haberleri bu kartlar ile alabilirsiniz. Fakat ters kağıtlar ise genellikle sizin için oluşabilecek kötü durumlardan ve ya kötü özelliklerinizden bahseder.

Kaynak : haberzamani.net

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.