Harf Falı Nedir? Nasıl Bakılır?

Harf Falı Nedir? Nasıl Bakılır?

Birçok fal türü arasından bakılması en kolay olan harf falı ile ilgili bilgileri bu haberde bulabileceksiniz. Birçok falcı bu konuda harf falının gerçekleri gösterebileceğini söylüyor.

Bakılması en kolay fal türlerinden birisinin harf falı olduğu söyleniyor. Fal konusunda uzmanlaşmış kişilerin çoğu zaman doğruyu gösterdiğine inandığı harf falı kolaylığı ile ön plana çıkıyor. Bu falı bakarken dikkat edilmesi gerkeen tek nokta ise falın uygulanış şeklinde vücudun kullanılması gerektiğidir. Bu nasıl olacak? diye soruyorsanız sorunsuz kısacık bir işlem ile gerçekleşiyor. Harf falı nasıl bakılır? gibi soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Harf Falı Nasıl Bakılır?

Zemini karalamak için kullanmanız gerekecek olan kalem, tebeşir gibi ihtiyaçlarınızı fal işlemine başlamadan önce yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Bu araçları bulduktan sonra bulunduğunuz yerin zeminine büyük bir daire çizerek, içerisine alfabede olan bütün harfleri yazmanız gerekecektir. A harfinden başlayarak Z harfine kadar hiç bir tanesini bile atlamadan mutlaka yazmalısınız. Burada dikkat etmeniz gereken yer, harflerin sıralamasında kesinlikle hata yapmamaktır. Daire büyük olmalı fakat sağ ve sol taraflara doğru uzun bir hâl almamalıdır. Harfleri sığdırmak için bu işleme başvurmadan önce kendinize bir plan hazırlayarak dairenin içerisine harfleri nasıl sığdıracağınızı düşünmeniz gerekiyor.

Bu aşamaları geçtikten sonra harf falı bakmak için gerekli olan tüm işlemleri tamamlamışsınız demektir. Dairenin içerisinde bulunan harflerin tam ortasına iki ayağınız ile basmalısınız. Harf falı bakmaya devam ederken yanınızda mutlaka bir arkadaşınız olmalıdır. Kişiden kişiye değişiklik gösterse de bazı kişilerde baş dönmesi sonucunda düşme tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Harflerin ortasına sağlam bir şekilde bastıktan sonra içinizden sessiz bir şekilde niyet etmelisiniz. Niyet ettikten sonra dua okumaya başlamanız gerekiyor. Bu işlemlerden sonra harflerin ortasında bulunacak şekilde saat yönünde gözleriniz kapalı bir şekilde dönmelisiniz. Aynı şekilde ayakta durmanızı etkileyecek bir sonraki faktör ise dönme sürecinizde tek ayak üzerinde kalmanız gerektiğidir.

Bu adımları geçtikten sonra dönme işlemini sonlandırarak havaya kaldırdığınız ayağınızı aynı şekilde harflerin ortasına koymalısınız. Sonrasında gözlerinizi açarak fala devam edin. Gözlerinizi açtıktan sonra yukarıda bulunan ayağınızı tekrardan aşağıya indirdiğinizde hangi harfe denk geldiğini kontrol edin. Misal olarak vermek gerekirse, A harfine denk geldiğini düşünelim. Bu süreç her ayağınızı yere koyduğunuzda harfler yan yana gelince cümle oluşana denk devam etmelidir. Eğer hiçbir türlü anlamlı bir cümle oluşmuyorsa, o kelimeye en yakın olanı kendiniz seçebilirsiniz. Gelen kelime hayatınız için çok önemli bir detayı temsil edecektir.

Gelen kelime eğer “Kitap” ise öğretmen, yazar gibi mesleklerin geleceğinizde göründüğünü söyleyebiliriz. Harf falı baktıktan sonra eğer istediğiniz bir sonucu aldıysanız 1 – 2 hafta içerisinde tekrardan gerçekleştirebilirsiniz. Fakat istediğiniz bir kelime karşınıza çıkmadı ve istediğiniz bir sonucu alamadıysanız 2 ay kadar tekrardan bu falı denememelisiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.