Çizgi Falı Nasıl Bakılır? Çizgi Falı Nedir?

Çizgi Falı Nasıl Bakılır? Çizgi Falı Nedir?

Çizgi falı kolay yapılışı ve bulunabilir malzemeleriyle dikkat çeken, birçok fal kitabında yer alan bir fal türüdür.

Bu fal türünün birden fazla yapılış rivayeti bulunmaktadır. Diğer fallara oranla ucu açık sonuçlara sahip bu fal türü, birçok kişi tarafından da dikkat çekmektedir.

Peki çizgi falı nasıl bakılır? Diye soracak olursak; çizgi falı bakmak için öncelikle bir çizgi falı yöntemi seçilmelidir. Çünkü çizgi falı yöntemleri sayıca fazla olan bir fal yöntemidir. Bu çizgi falı yöntemlerinden bazılarını sayacak olursak; kader çarkı, kutsal kartal, toht tabletleri çizgi falları arasında yer alan başlıca yöntemlerdir.

Kader çarkı yöntemi ile yapılan çizgi falı yuvarlak bir şekilde küçük küçük yuvarlaklar ile oluşturulan bir şekil ile yapılmaktadır. Yuvarlak şekillerin oluşturduğu dairenin ortasında bir çizgi olur ve tüm yuvarlaklar bunun etrafına bağlanır. Daha sonra her bir yuvarlağa 1 ila 12 arasında bir sayı verilir.

Bu sayıların her birinin birbirinden farklı anlamları vardır ve merak ettiğimiz konu hakkındaki cevaplarda bu sayıların anlamı içersinde saklıdır. Örneğin 1 numara beklenmedik bir paraya, 12 numara bir mali yardım alacağınıza yorumlanabilir.

Çizgi falının kader çarkı yöntemin de yapmış olduğumuz şekli fal yapacağımız kişiye göstermeden gözünü bağlarız ve eline sivri uçlu bir kalem veririz. Bu kalem ile rastgele bir noktayı seçmesini isteriz. Fal yapılan kişi bir yuvarla kalemin sivri ucu ile dokunduktan sonra hangi sayıyı seçtiğine bakarız ve seçtiği sayının anlamını bularak falı bitirmiş olur.

Çizgi falının diğer bir yöntemi ise kutsal kartal yöntemidir. Kutsal kartal yönteminde bir kartal resmi çizili ve kartalın bölümleri ayrılarak 1 den 15 e kadar sayılar yazılır. Bu sayılarda da 1 numara uzun bir yolculuğa yorumlanırken 4 numara deniz aracılığı ile yolculuk olacağına yorumlanabilir.

Bu fala da bakarken gene sivri uçlu bir kalemi elinize alarak kartalın vücudu üzerinde gezdirip bir anda durarak hangi numara üzerinde durduğunuza bakıp durduğunuz numaranın anlamına bakarak yapılır.

Üçüncü ve çizgi falı bakımındaki popüler son yöntemimiz ise toht tabletleri yöntemidir. Toht tabletleri mısırdaki ünlü tabletler şeklinde olan ve günümüzde çizgi falı yöntemi olarak önce çok kullanılan fal yöntemidir. Bu fal yönteminde 2 adet toht tableti çizilir.

Toht tableti 3 kenarı dikdörtgen şeklinde yapılıp üst bölümü kubbe şeklinde yapılan bir fal yöntemi olup içersi 6 ya ayrılarak yapılır. Her iki tablette de bulunan 6 boşluğa 1 ila 12 arası sayılar yazılır.

Bu sayılar içersinde de 2 numarası büyük bir şansa müjdelenirken 9 numarası ise sizin sözlerinize dikkat etmenizi ve tartarak konuşmanızı öğütler. Bu fal yönteminde de gene sivri uçlu kalemimizi bu iki tablet arasında gezdirip daha sonra rastgele bir noktaya gelmemiz ile yapılmaktadır.

Kaynak : haberzamani.net

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.