Boğa Burcu: Kadın, Erkek Özellikleri ve Aşk, Cinsellik Uyumu

Boğa Burcu: Kadın, Erkek Özellikleri ve Aşk, Cinsellik Uyumu

Boğa Burcu: Kadın, Erkek Özellikleri ve Aşk, Cinsellik Uyumu, Boğa burcu yorumu yapılırken güzelliğin ve aşkın gezegeni olarak tanınan Venüs gezegeni bu burcun ana gezegenidir. Zodyak’ın 12 burcundan 1’inci burcu olan boğa, toprak elementi grubu burçların

Boğa Burcu

Boğa burcu gezegeni Venüstür. Burçlar kuşağının takım yıldızlarından biri olan boğa, barısında koç ve doğusunda ikizler takımyıldızları arasında bir konumunda yer almaktadır. 20 Nisan ve 20 Mayıs tarihleri arasında doğan kişiler boğa burcu olmaktadır. Toprak elementi burçlarından biri olan boğa, yeşil ve pembe renk ile temsil edilmektedir.
 
Güzelliğin ve aşkın gezegeni olarak tanımlanan Venüs gezegeni bu burcun ana gezegenidir. 
Burçlar genellikle üç farklı gruba göre sınıflandırılmaktadır. Boğa burcu ise toprak elementi altında sınıflandırılan bu üç gruptan birinde yer almaktadır. Zodyak döngüsünde yer alan ilk toprak burcu olması nedeniyle dengeleyici ve temel burç özelliklerine sahiptir. Boğa burcu güvenilir, inatçı ve sabırlı özellikleri ile dikkat çekmektedir. 

Boğa Burcu Özellikleri 

Boğa burcu özellikleri arasında en dikkat çekenlerinden biri hedeflerine doğru ilerlerken daima dikkatleri üzerine çekmeyi başarabilmesidir. Sahip olma duyguları oldukça gelişmiş olan boğa burcu, güvenilir kişilerdir. Bu yönüyle insanlara yardım etmekten çekinmez aksine yardım etmekten mutluluk duyarlar. 
Finans ve yatırım açısından başarılı sayılabilirler. Kendi istekleri doğrultusunda başarılı organizasyonlar yapabilirler. Fiziksel açıdan genellikle boğalar; kısa boylu, güçlü ve sağlam bir boyun yapısına sahiptir. Acele ettirilmek, çok para harcamak ve kirli şeylerden pek hoşlanmazlar. Daima her şeyin en iyisine sahip olma dürtüsü ile hareket ederler. 

Boğa Burcu Erkeği 

Boğa burcu erkeği aşk hayatında daima güvenilir ve sadık olan taraftır. Kendilerini genellikle eşlerine adarlar. Genel yapısı itibariyle sessizdir fakat yine de kelimelerle aralarında oldukça iyidir. Boğa erkekleri ilişkide cömert ve cinsel açıdan hem ilgili hem de titizdir. Boğa burcu erkeğinin diğer özellikleri:
• İnatçı ve çalışkan yapıları ile dikkat çekerler,
• Genellikle sabit fikirli ve kızdığı zaman oldukça inatçıdır,
• Fiziksel açıdan güçlü ve yapılıdır,
• Sadık ve oldukça çekicidir. 

Boğa Burcu Kadını 

Boğa burcu kadını özellikleri boğa burcunun genel özellikleri ile uyum içindedir. Genelde sessiz ve sakin bir yapıya sahip olan boğa kadını, gerçekçi ve otoriter bir yapıya sahiptir. Boğa burcunun temel özelliklerinden biri olan sadakat, boğa kadını içinde en önemli unsurdur. Soğuk görünüşlerinin altında oldukça hassas ve kırılgan bir yapısı vardır. 
Boğa burcu kadını ailesine ve evine düşkündür. Yardım severlik ve merhamet duyguları oldukça gelişmiştir. Boğa burcu kadını ilişkilerinden bir kere güvendiği zaman ilişkide sadık ve güvenilir taraf olur. 

Boğa Burcunun Anlaştığı Burçlar Hangileridir?

Boğa burcunun anlaştığı burçlar arasında:
• Başak,
• Oğlak ve 
• İkizler.
Burçları yer almaktadır. Güvenilir, sabırlı ve her açından sağlam olmaları nedeniyle boğa burcunun; kova, aslan, akrep vb. burçlar ile anlaşması oldukça nadirdir. Duygusal açıdan bu burçlarla çok zor ilişki kurabilirler. 
Başak ve oğlak burçları boğaların en sevdiği ve rahatlıkla ilişki kurabildiği iki önemli burçtur. Başak ve oğlak dışında ikizler burcuda bu iki burç kadar olmasa da boğaların en çok anlaştıkları burçlardır. 

Boğa Burcunun Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir?

Boğa burcunun olumlu yönleri kadar olumsuz yönleri de vardır. Boğa burcunun olumlu yönleri arasında:
• Düzenli ve tertipli,
• Yardım sever,
• Sadık ve güvenilir,
• Romantik,
• Özverili.
Özellikleri dikkat çekmektedir. Olumsuz yönleri arasında:
• Haddinden fazla hoşgörülü,
• İnatçı ve otoriter,
• Tembel ve tavizsiz.
Özellikleri dikkat çeker. Boğa burcu genellikle ani değişikliklerden hoşlanmazlar. Acele ettirilmekten, değiştirilmekten ve para israfından genellikle nefret ederler. Bu nedenle taviz vermeyen ve otoriter bir yapıya sahiptir. Soğuk duruşlarının altında büyük bir özgüven ve hoşgörü yatar. Boğa burcu sadık bir eş ve güvenilir bir dosttur. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.