Başak Burcu: Kadın, Erkek Özellikleri ve Aşk, Cinsellik Uyumu

Başak Burcu: Kadın, Erkek Özellikleri ve Aşk, Cinsellik Uyumu

Başak Burcu: Kadın, Erkek Özellikleri ve Aşk, Cinsellik Uyumu, Balık burcu yorumu yapılırken hayatını işe adamış ve becerikli yönleri ile ön plana çıkmaktadır. Gezegen olarak Merkül'den etkilenen akrep, toprak elementi grubu burçlarından biridir. 23 Ağust

Başak Burcu

Başak burcu aşk ve iş yaşamlarında adanmışlık ve becerileri ile dikkat çekerler. 23 Ağustos ve 23 Eylül tarihlerinde doğanlar bu burcun etki alanına girmektedir. Toprak elementine sahip burçlardan biri olan başak burcu iletişim gezegeni olan Merkür’ün etkisindedir. Toprak elementi ile yönetilen üç burçtan biri olan başak burcu; boğa ve oğlak burcu ile tamamlayıcı nitelikler taşıyabilir. Planlı ve titiz yaşamları ile birçok kişi için sıkıcı olabilirler. Başak burçları aynı zamanda bazı konular için aşırı takıntılı olabilirler.

Başak burcu çoğunlukla akılcı ve mantıklı bir burçtur. Aşırı duygusallık onun için pekte bir şey ifade etmeyebilir. Kendileri için ideal eş seçimlerinde büyük bir dikkat gösterirler. Sorumluluk duyguları oldukça gelişmiştir. Memnuniyetsizliği ve sürekli eleştirel bakışı zaman zaman çevresindekileri usandırır. Başak burcu pratik zekası ve düzenliliği ile hayatınızda büyük bir kolaylık sağlayabilir.

Başak Burcu Genel Özellikleri

Başak burcu özellikleri arasında en dikkat çekeni titiz ve becerikli olmalarıdır. Bunun yanı sıra, başak burcu insanların sahip oldukları temel özellikler:

  • Becerikli ve titiz,

  • Kendini evine, işine ve çocuklarına adayabilir,
  • Zeki ve pratiktir,
  • Çalışkan ve dakik olmayı severler.

Burçların insanlar üzerindeki etkileri geçmişten günümüze yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır. Ancak genel tipik özelliklerin yanında her burç kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Başak Burcu Kadını

Başak burcu kadını özellikleri arasında en dikkat çekeni bu burca sahip kişilerin memnuniyetsizliğidir. Kolay kolay başak burcu kadınına bir şey beğendiremezsiniz. Ufak kusurlar ve minik detaylar onların memnuniyetsizliği için yeterli bir sebep olabilir. Bu özelliklerinden farklı olarak titizlikleri ve adanmışlıkları başak kadının asla vazgeçilememesini ve hayatın tam merkezine alınmasını sağlamaktadır. Kuruntu ve evhamları yüksek olan başak kadınları, çocuklarına kendini adayabilir.

Başak Burcu Erkeği

Başak burcu özellikleri erkek bireylerde de kendini güçlü bir şekilde gösterir. Pratik çözümleri ve zekâları ile çevresindekileri etkilemeyi başarabilirler. Eleştirel yönleri zaman zaman hayatlarında zorlayıcı bir etken olarak ortaya çıkabilir. Yardım sever ve hizmet odaklı yapısı sayesinde her zaman hayatınızda başak burcu erkeğinin olmasını isteyebilirsiniz.

Başak Burcunun Anlaştığı Burçlar Hangileridir?

Başak burcu anlaştıkları burçlar boğa, yengeç ve oğlak burcudur. Başak burcu kadını ve erkeği toprak ve su grubuna ait burçlar ile uyum içinde olabilir. Başak ve başak uyumu da çoğu zaman gözlerden kaçırılsa da oldukça önemlidir. Başak burcu su grubu içinden:

  • Balık,

  • Yengeç ve
  • Akrep ile

İlişki kurabilir. Fakat balık burcu başaklar için risk teşkil edebilir. Bununla birlikte; boğa ve oğlak burcu ile de başak burcunun anlaşması mümkündür. Başaklar oldukça seçici ve titiz oldukları için yine kendileri gibi olan başak burçları ile ilişki kurarak tam bir uyum elde edebilirler.  

Başak ve Balık Burcu Uyumu 

Başak ve balık uyumu oldukça risklidir. Başak burcu genellikle su ve toprak grubu burçları ile anlaşabildiği için balıkla da anlaşması mümkündür. Fakat balıkla olan ilişki farklı yönlerden risk teşkil eder. Balık burcu başak burcunun tam zıttı bir burç olduğu için uyum çok güçlü de olabilir çok riskli de olabilir.

Başak ve balık burcunun uyumlarında, başak burcunun pratik çözümleri ve gerçekçi tavırları oldukça hayalperest olan balık burcu için dengeleyici olabilir. Aynı şekilde balık burcuna sahip kişiler başaklar üzerinde yeni ufuklar açabilir. Başak burcu ile balık burcunun kendi aralarında uyum yakalamaları halinde herkesin imreneceği, güçlü bir ilişki ortaya çıkabilir. Ancak her iki burç içinde risk vardır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.