Balık Burcu: Erkek, Kadın Özellikleri ve Aşk, Cinsellik Uyumu

Balık Burcu: Erkek, Kadın Özellikleri ve Aşk, Cinsellik Uyumu

Balık Burcu: Kadın, Erkek Özellikleri ve Aşk, Cinsellik Uyumu, Balık burcu yorumu yapılırken vicdanlı tavırları, yardımsever yönleriyle tanınmış burçtur. Zodyak’ın 12 burcu son burcu olan balık, su elementi grubu burçlarından en bilge ve duygusal burcudur

Balık Burcu

Balık burcu tarihi 19 Şubat ve 20 Mart’tır. Zodyak’ın 12’inci ve son burcu olan balık, su grubunun en duygusal ve bilge burcudur. Oldukça hassas ve her konuda duyarlı olan balık burçları, yardımsever ve vicdanlı tavırları ile dikkat çekmektedir. Niteliği değişken olan burçlardan biri olan balık, Neptün ve Jüpiter gezegenlerinin etkisinde kalmaktadır. Hayal gücünün gezegeni olarak da tanımlanan Neptün, balık burcunun yönetici gezegenidir. 

Balık burçları genellikle yalnız kalmaktan ve bireysel hobiler yapmaktan hoşlanırlar. Aynı zamanda balıklar için müzik dinlemek ve şarkı söylemek en sevdikleri uğraşlar arasında yer almaktadır. Balık burcu çoğunlukla kendine acıma ve gerçek dünyadan kopuk yaşamaları nedeniyle çok sık eleştirilirler. 

Balık Burcunun Genel Özellikleri 

Balık burcunun özellikleri genel anlamda olumlu olsa da balık burcu her burçla uyum sağlayamaz. Burcun sahip olduğu temel özellikler balıkların herkesle anlaşabilmenin önünde en büyük engeldir. 

Su elementine bağlı üç burçtan biri olan balık, grubundaki diğer burçlardan; yengeç ve akrepten ciddi farklarla ayrılmaktadır. Burçlar kuşağının ve su grubunun son burcu olduğu için karmaşık özelliklere sahiptir. Oldukça derin kişiliklere sahip olan balıklar, yüksek duyarlılıkları ve vicdanları ile çevrelerinde çoğu zaman ilgi uyandırırlar. Ancak bu özellikleri basit konularda bile kendini gösterebileceği için balıkların dışlanması mümkündür. 

Balık Burcu Erkeği

Balık erkeğinin özellikleri çoğunlukla kadınların ilgisini çekmektedir. Oldukça hassas ve duyarlı kimseler olmalarından dolayı başta acıma ve duygusallık ile ilgi uyandırsalar da bu özellikleri uzun vadede karşılarındaki kişileri sıkabilmektedir. Diğer insanlar tarafından zor anlaşılan ve kolay kolay kendilerini doğru şekilde ifade edemeyen balık erkeklerinin, kendi için tanımlamayan ve gizemli bir yapıları vardır. Hayal güçleri ve duygu durumları oldukça çeşitlidir. Şiir, müzik ve sanata yatkınlıkları ile romantik kişilerdir. 

Balık Burcu Kadını 

Balık kadını özellikleri arasında ilk dikkat çeken duru ve büyüleyici bir güzelliğe sahip olmalarıdır. Derin ve etkileyici bakışları ile karşısındaki kişiyi her zaman etkilemeyi başaran balık kadını, şıklık ve zarafetin adeta tanrıçasıdır. 

Balık burcu kadınlar oldukça hassas ve alıngan özelliklerine sahiptir. Hassas ve duygusal olmaları onları zor durumlar içine soksa da bu durumlardan iyi niyetleri ile kurtulmayı başarırlar. Balık burcu kadınları giyimine ve makyajına her zaman özen göstermektedir. 

Balık Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar Hangileridir?

Balık burcunun anlaştığı burçlar; oğlak, akrep ve yengeç burçlarıdır. Akrep ve balıkların aralarındaki ilişki oldukça güçlü ve yüksek çekim gücüne sahiptir. Farklı element gruplarından ziyade balık burcu kendi grubundaki burçlarla daha rahat uyum gösterebilir. Akrep ve balıkların ten ve zihin uyumları her zaman dikkat çekici olmuştur. 

Balık burcunun sahip olduğu özellikleri aynı zamanda oğlak burcu ile de yüksek uyum içindedir. Birbirlerine siyah ve beyaz kadar zıt olmalarına rağmen aralarındaki kuvvetli bağ uzun süreli ilişkilerin başlamasına neden olabilir. Disiplinli ve gerçekçi yaklaşımları ile oğlaklar, kırılgan yapıya sahip, hayalperest balıkların gerçek hayata dönemlerinde yardımcı olacaktır. Balık ise oğlaklar için yeni ufukların açılmasını sağlamaktadır. 

Balık Burcu Hangi Burçlar İle Anlaşamaz?

Balık burcunun anlaşamadığı burçlar anlaştığı burçlara oranla daha fazladır. Kendilerine has yapıları ve duygusal kişilikleri ile balıklar her insan tarafından doğru algılanamaz. Özellikle balık burçları; terazi, ikizler ve yay burcu ile çok zor anlaşır. Her ne kadar duygusal ve hassas olsalar da balıklar kendilerini gerçeğe döndürecek kişileri aramaktadır. Balık burcu için burç uyumu bu yönüyle oldukça zordur. 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.