Aslan Burcu: Kadın, Erkek Özellikleri ve Aşk, Cinsellik Uyumu

Aslan Burcu: Kadın, Erkek Özellikleri ve Aşk, Cinsellik Uyumu

Aslan Burcu: Kadın, Erkek Özellikleri ve Aşk, Cinsellik Uyumu, Aslan burcu dendiğinde lider ruhu ön plana çıkmaktadır. Zodyak’ın dörtlüsünde sabit konuma sahiptir, ateş elementi grubu burçlarından biridir. 23 Temmuz ve 22 Ağustos tarihleri aslan burcunun

Aslan Burcu

Aslan burcu tarihleri 23 Temmuz ve 22 Ağustos olarak belirlenmiştir. Aslan burcu deyince akla gelen ilk özellik liderliktir. Aslan takımyıldızının arasında yer alan aslan burcu, zodyakta yer alan burçlardan biridir. Zodyak elementi ateş olan aslan burcu, gezegeni Güneştir. Zodyak dörtlüsünde konumu sabittir. Bulundukları ortama kolay uyum göstermeleri ve alanlarını daima koruma altında aldıkları bilinmektedir. 
 
Burcunun adının hakkını fazlasıyla karşılayan aslan burcu, lükse düşkündürler. Çevresinde daima lider özellikleri ile dikkat çekmektedir. Kibirli ve her şeye müdahaleci tavırları onları bir nebze çekilmez ve itici yapsa da çoğu insan için vazgeçilmezdirler. Organizasyon becerileri oldukça gelişmiştir. Aslan burcu zor günlerinde bile her zaman ayakları üzerinde durmayı başarabilir. 

Aslan Burcu Özellikleri 

Aslan burcunun özellikleri ateş elementiyle yönetilen burçlarla benzerlik göstermektedir. Zodyakın ikinvi ateş burcu olan aslan, sıcaklığı ve etki alanı ile herkesin dikkati çekmeyi başarabilir. Bu burca sahip kişiler doğuştan sanatçı ve lider ruhlu olarak doğarlar. Aslan burcunun en temel özelliği ise kısa sürede öfkelenerek kısa sürede sakinleşmesidir. 
 
Cana yakın ve oldukça hayat doludur. En zorlu anlarda bile etkili çözüm önerilerine sahip olabilirler. Bu olumlu özellikleri onların aynı zamanda yüksek bir egoya ve bencilliğe de itmiştir. Aslan burcu yalnız kalmaktan ve görmezden gelinmekten daima nefret etmektedir. 

Aslan Burcu Erkeği 

Aslan burcu özellikleri erkek ve kadın için de benzer özellikler göstermektedir. Aslan burcu erkeği:
• Sıcak, romantik ve oldukça ateşlidirler,
• Hitabet yetenekleri ve duruşları ile dikkat çekmeyi başarırlar,
• Sosyal ve iş hayatında daima öncü olmak isterler,
• Enerjik, neşeli ve bir o kadarda ürkütücü olabilirler. 
Narsist özellikleri dikkat çeken aslan burcu erkeği, gerek aşk hayatında gerekse aile yaşamında çok sık hediyeler verir. Daima övülme ihtiyacı altında olmaları ve iltifat almayı bekleyen aslan erkekleri, bu özellikleriyle itici olabilirler. 

Aslan Burcu Kadını 

Aslan burcu özellikleri kadın için tutkulu ve cana yakın olarak sıralanabilir. Duygularını açıkça ifade etmekten hoşlanan aslan burcu kadını, aşık olduklarında karşısındaki kişiler için fedakar ve sadık olabilirler. Kolay kolay görmezden gelinemeyen aslan kadınları, diğer kadınlar için daima bir tehdit olarak algılanmaktadır. İlişkilerinde lider rolünü üstlenerek, ilişkinin yönetimini ele almak isterler. Aslan burcu kadınlarının bağımsızlık düşkünlüğü ve karar almadaki becerileri onların ilgi odağı olmasını sağlar. 
Aslan kadını için ideal eş tıpkı kendi gibi zeki ve kendinin farkında olan kişilerdir. Ancak yine de karşı cins üzerinde etki alanlarının olmasını isterler. 

Aslan Burcunun Hangi Burçlarla Anlaşabilir?

Aslan burcunun anlaştığı burçlar arasında yine kendi burcu yer almaktadır. Aslan burcunun en iyi anlaştığı burç bu yönüyle aslan olacaktır. İki aslanda temelde aynı şeylerden hoşlanacakları için farklı burçlarla pekte uyum gösteremezler. 

Aslan Burcuyla En Uyumlu Burçlar Hangileridir?

Aslan burcuyla uyumlu burçlar oldukça azdır. Aslan burcu genellikle egosu ve liderlik özellikleri ile dikkat çektiği için anlaştığı burç sayısı da az olacaktır. Buna göre aslan burcunun uyum sağladığı diğer burçlar arasında:
• Yay ve Aslan: Eğlence düşkünü, özgürlük peşinde burçlardır. Cinsel açıdan birbirlerini tamamlayabilirler. 
• Aslan ve Koç: Her iki burcun özellikleri birbirine çok yakındır. Tutkulu ve oldukça enerjik bir uyuma sahip olarak, bencil ve dışarıya kapalı ateşli bir aşk yaşanabilir. 
• İkizler ve Aslan: İki burçta hayattan zevk almak için yaşar. Zıt kutupların birbirini çekmesi gibi aslan ve ikizler birini çekerler. 
Aslan burcu ile uyumlu bu burçlar uzun süreli ilişkilerin sağlam temeller üzerine kurulmasına yardımcı olmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.